Kampinis židinys – sužinokite kaip paruošti kambarį ir kokias medžiagas tinkamiausia naudoti.

Andrius Buska 4 min
Kad užtikrintume židinio šiluminį efektyvumą ir priešgaisrinę saugą, jo įrengimo metu, tinkama šilumos izoliacija yra tiesiog būtina. Šilumos izoliacijos gaminys, kuris geriausiai tam tinka  yra akmens vata.

Kaip paruošti kambarį kampinio židinio įrengimui

Kampinis židinys yra vienas iš kelių židinio įrengimo būdų. Pastačius šilumos šaltinį kampe, degančią ugnį galima stebėti iš daugiau nei vienos pusės. Dėl šio sprendimo, židinys gali būti įdomi architektūrinė detalė žvelgiant tiek iš bendros su virtuve sujungtos svetainės, tiek virtuvės zonos.

Protingiausias sprendimas – židinį planuoti dar pastato projektavimo etape. Taip į sprendimus galima atsižvelgti pakankamai anksti, kad galima būtų tokio tipo šildymo sistemą įrengti ir maksimaliai išnaudoti visame pastate. Pastatuose, kuriuose planuojamas židinys, reikalinga numatyti atskirą oro padavimo į jį sistemą. Taip pat reikia žinoti, jog degimo metu atsirandantys dūmai turi būti saugiai pašalinami į lauką. Dėl šios priežasties patalpoje kur stovės židinys turi būti įrengtas atitinkamų matmenų ir skerspjūvio dūmtraukis. Atsižvelgiant į tai, planuojant kampinį židinį patalpoje, kurioje anksčiau jo nebuvo, patartina pasikonsultuoti su židiniu meistru ar dūmtraukių įrengimo specialistu.

Kampinių židinių su uždaromis kapsulėmis (įdėklais) įrengimas patalpoje reikalauja tinkamo pasiruošimo. Pirma atsiminkite, kad bet koks židinio įdėklas turi būti įmontuotas. Prieš gaminant židinio gaubtą, verta pagalvoti, kokia medžiaga bus naudojama šiam tikslui. Židinio apdaila gali būti sunki ir pagaminta iš betoninių ar granito elementų arba akmens plokščių. Tačiau šiais laikais kur kas populiaresni korpusai iš lengvesnių medžiagų, pavyzdžiui – gipso kartono.

 

Ką verta atsiminti statant židinį?

Būtinybė apipavidalinti židinio įdėklą kyla ne tik dėl noro pasiekti estetinį ar vizualinį efektą. Tokiu veiksmu pirmiausia siekiama užtikrinti židinio efektyvumą ir apsaugoti namų gyventojus nuo nudegimų. Židinio įrengimui ir jo apdailai naudojamos medžiagos turi būti atsparios iki kelių šimtų laipsnių Celsijaus temperatūrai, o kartu pasižymėti žemu šilumos laidumo koeficientu, kuris leis sutaupyti energijos bei padidinti židinio efektyvum

Židinio įdėklo korpusui ar „apsiūvimui“ naudojamos padidinto atsparumo ugniai ir aukštai temperatūrai plokštės: šamoto, kalcio silikato, vermikulito ar gipso kartono. Šio tipo gipso plokštes galima nesunkiai atskirti iš raudonos spalvos. Taip pat po gipso kartono sluoksniu naudojama ir izoliacinė medžiaga iš akmens vatos, kuri neleidžia karščiui iš židinio vidaus patekti ir stipriai įkaitinti židinio apdailos elementus, o tuo pačiu apsaugo gyventojus nuo nudegimų bei užtikrina židinio efektyvumą. FIREROCK akmens vatos plokštės, riboja šilumos perdavimą už židinio įdėklo ribų, taip pat neleidžia įkaisti šalia židinio esantiems elementams. Ši medžiaga yra nedegi, todėl ji patikimai apsaugo gretimas konstrukcijas ir užtikrina aukščiausią saugos lygį. Taip pat verta atsiminti, kad akmens vatos plokštės, skirtos naudoti židinių izoliacijai, yra su specialia aliuminio folijos danga galinčia atlaikyti iki 580 oC temperatūrą, tačiau ir tokioje temperatūroje jų matmenys išlieka pastovūs – FIREROCK plokštės neišsiplečia ir nesusitraukia. Plokštės pusė su danga montuojama atsukant į židinio įdėklo pusę, todėl didžioji dalis šilumos yra atspindima ir tai leidžia padidinti naudingai sunaudojamos židinio (krosnies) šilumos kiekį bei mažinti kuro sąnaudas.

Kaip izoliuoti židinį patiems: YouTube

 

Exit mobile version