Miegamasis palėpėje – kaip įsirengti be klaidų? Sužinoti daugiau.

Miegamasis palėpėje – kaip įsirengti be klaidų?

Edgaras Misiukas 5 min
Šiame straipsnyje sužinosite:

Kaip įsirengti miegamąjį mansardoje

Kokius svarbiausius aspektus reikia įsivertinti ir pasiruošti

Spalvos ir apšvietimas tinkantis miegamąjam palėpėje 

Šiuo metu individualūs namai Lietuvoje dažniausiai yra statomi vieno aukšto arba vieno aukšto su gyvenamąją palėpe. Pastarasis variantas leidžia patogiai atskirti namo zonas, kuriose bendraujame, dirbame ir priimame svečius, nuo privačios erdvės. Miegamojo išdėstymas viršuje esančioje palėpėje leidžia išlaikyti privatumą, taip pat ir galimybę pabūti vienam ar pailsėti, kuomet apačioje dar vyksta veiksmas. 

Miegamasis

Be plano nė iš vietos

Norėdami patogiai mėgautis visais palėpės teikiamais privalumais, turite ją planuotis iš anksto. Ir tai yra viena iš tų vietų, kurioms prireiks apmąstymo ir planavimo. Stogo šlaito kampas yra didžiausias mus ribojantis elementas palėpėje. Jis sukelia didesnius ar mažesnius apribojimus. Todėl net jei ir neplanuojame iš anksto kitų kambarių įrengimo, pačią palėpę reikėtų kruopščiai suplanuoti. Reikėtų atsižvelgti į sienos iki stogo apačios aukštį, nes lems kokio aukščio baldus galėsite statyti priglaudžiant prie sienų. Taip pat turite žinoti vietas, kuriose lubų aukštis leidžia laisvai judėti. Tik turint brėžinyje pažymėtas tas vietas galime suplanuoti baldų išdėstymą, o tada – apsipirkti!

Kambarių planas yra svarbus, tačiau dar reikia nepamiršti ir kito gan svarbaus dalyko palėpėje – tai įsitikinti ar mūsų šlaitinis stogas bei visa palėpė yra tinkamai apšiltinta. Verta prisiminti, jog tinkamas termoizoliacinis sluoksnis ne tik sulaiko šilumą ir apsaugo pastato vidų nuo šalčio žiemą, bet ir per didelio karščio vasaros metu, o tai ypač svarbu patalpose esančiose palėpėje. Kiekvienas kuris po karštos dienos bandė miegoti įkaitusioje patalpoje tai supranta puikiai. Taip pat reikėtų nustatyti ar palėpėje yra pakankamai tiesioginės saulės šviesos ir ar įeina pakankamai saulės spindulių. Jei ne, apsvarstykite galimybę įrengti papildomą šoninį langą ar stoglangį.

Svarbu išsigryninti idėją iki galo ir apsispręsti ar norime tik paprasto miegamojo ar su pagalbinėmis patalpomis: vonios kambariu ir drabužine papildomai. Pastarasis sprendimas yra daug patogesnis, bet tuo pačiu ir brangesnis bei reikalaujantis daugiau vietos. Vonios kambario atveju, taip pat, būtina užtikrinti tinkamą vėdinimą. Prijungiant vėdinimą prie bendros namo rekuperacinės vėdinimo sistemos, svarbu įsitikinti ar yra užtikrinami pakankami srautų judėjimai ne tik apatiniame aukšte, bet ir pačioje palėpėje.

Pirmiausia – lova

Kuomet įrenginėjame miegamąjį, mes turime įsitikinti ar laikančios konstrukcijos yra sumontuotos tam skirtose vietose ir netrukdys pagrindinių baldų išdėstymui. Taip pat, labai svarbu, pastatyti lovą tinkamoje vietoje, kad galėtume patogiai atsikelti. Kartais situacija reikalauja sprendimo, kuomet galvūgalis yra pasuktas į kambario vidurį, o ne prie sienos, kaip tai įprasta. Tokio sprendimo trūkumas, jog gali susidaryti šiek tiek klaustrofobiškas vaizdas į krintančias lubas.

Kita vertus, retas atvejis realybėje, kuomet galime pastatyti lovą prie stogą laikančios sienos miegamojo viduryje, kaip tai yra dažniausiai rodoma interjero žurnaluose. Taip, tai atrodo labai jaukiai ir efektingai, kuomet matome lubas nusileidžiančias simetriškai į abi puses žemyn kaip elegantiškoje palapinėje, tačiau dažniausiai čia šio sprendimo privalumai ir baigiasi. Miegamasis turėtų būti labai didelis arba turėti labai aukštas lubas, kad būtų patogu keltis.

Miegamasis palėpėje

Problemos sprendimas tiesiog nusipirkti žemesnę, pvz. japoniško stiliaus lovą čia nepasiteisins. Taip, galime sutaupyti 20-30 cm, tačiau atsistojus, teks tenkintis tokia erdve kokia ji yra. Vis tik, jeigu turime tikrai mažai vietos ir daug žemų šlaitų bei neįmanoma pristumti lovos prie sienos – tai gali būti dalinė išeitis.

Suradus optimalią lovos vietą, verta pagalvoti apie miegamojo staliuką. Jei sunku jam rasti vietą, kur būtų patogu pasiekti, galite greta pastatyti kėdę ant ratukų, kurią galima būtų prisitraukti ar naudotis tik sėdint. Kitas klausimas, kurį reikia išspręsti yra daiktų laikymas. Jeigu neturime laisvai pastatomos spintos ar galimybės tam, patogiausias būdas būtų įsirengti individualios formos įmontuojamą spintą. Baldų pagal užsakymą įvairovė yra beribė, o medžiagų ir raštų yra daugybė, todėl galime būti tikri, kad pritaikysime tokį baldą ir savo interjere. Tai puikus būdas išnaudoti erdvę po stogo nuolydžiais – pastatant žemas spinteles ar komodas. Tokiu būdu, praktiškai nenaudingą erdvę galime paversti į naudojamą.

Paskutinis kylantis klausimas yra sienų spalva ir apšvietimas. Nors šiais klausimais mus riboja tik mūsų pačių skonis ir vaizduotė, verta prisiminti, kad palėpės kambarių specifiką sustiprina vizualinis tamsių ir intensyvių spalvų efektas. Nuožulnūs lubų paviršiai ir žemi miegamojo sienų kraštai dažant tokiais dažais gali tapti niūrūs ir varginantys. Būtent dėl šios priežasties, dizaineriai rekomenduoja naudoti švelnias ir šviesias spalvas. Čia puikiai tinka balta arba smėlio spalva, arba šviesiai žalsvi ar gelsvi atspalviai. Vietoje vieno lubų šviestuvo verta rinktis kelis sieninius ir naktinius šviestuvus. Toks apšvietimas, kartu su švelniomis sienų spalvomis suteiks jaukią atmosferą, kuri ir pageidaujama tokiose patalpose kaip miegamasis.