Patarė, kaip kovoti su triukšmu – gali padėti ir namo apšiltinimas

ROCKWOOL 3 min

Vykstantys į didmiesčius pakeliui gali pamatyti ir judraus kelio kaimynystėje įsikūrusius namus. Turbūt dažnas susimąsto, kaip juose gyvenantiems sekasi kovoti su sunkvežimių, autobusų ir lengvųjų automobilių keliamu triukšmu.

Svarbus namo išplanavimas

Nors intensyvaus transporto keliamas triukšmas vargina, tačiau šią kovą įmanoma laimėti. Bet reikia pradėti anksti – jau projektuojant namą ar netgi dar tik planuojant jį statyti. Jei yra galimybė, reikia pamėginti triukšmingoje pusėje įrengti tokias patalpas, kaip vonia, drabužinė, sandėliukas arba virtuvė. Jei reikia pasirinkti tarp svetainės ir miegamojo, geriau pasirinkti pirmąjį variantą, nes daug lengviau toleruoti triukšmą dieną, kai girdimi ir kiti garsai, o namo gyventojai yra aktyvūs.

Pastatą sklype reikėtų statyti taip, kad tarp jo ir triukšmo šaltinio būtų medžių siena arba gyvatvorė. Dar geriau būtų, jei būtų pastatyta aukšta, nuo triukšmo apsauganti siena, nors ji yra gana brangi ir nelabai estetiškai atrodo.

Svarbios ir statybinės medžiagos

Garsą puikiai sugeria medžiagos, naudojamos namams šiltinti. Viena iš geriausiai garsą izoliuojančių medžiagų yra akmens vata. Tokiu būdu galima nušauti du zuikius: apsisaugoti nuo triukšmo ir apšiltinti namą. Abiem atvejais sėkmė priklauso nuo to paties – medžiagų kokybės ir kruopštaus jų panaudojimo.

Namą galima apsaugoti nuo triukšmo ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus – statant triukšmui nepralaidžias pertvaras ir grindis. Taip, kad nesigirdėtų, kas vyksta gretimame kambaryje.

Ypatingą dėmesį reikėtų skirti ir tinkamam langų pasirinkimui. Verta atkreipti dėmesį ne tik į jų šilumines savybes, bet ir į stiklo paketo garso izoliacijos indeksą, išreiškiamą decibelais (dB). Kuo aukštesnis indeksas, tuo stiklo paketas yra geresnės kokybės. Verta sumokėti už aukščiausią kokybę, nes indekso padidėjimas 10 dB sumažina iš lauko sklindančių garsų girdimumą 50 procentų. Žinoma, brangesnių langų įsigijimas naudingas tik pasirūpinus tinkamu jų montavimu.

Verta pasirūpinti langinėmis arba garso nepraleidžiančiomis ritininėmis užuolaidomis. Jas patogiausia naudoti vakare ir naktį, kai garsus triukšmas erzina labiausiai.

Nuo triukšmo gali apsaugoti ir interjeras

Jei turima reikalų su senu namu, kuriame negalima įrengti garso izoliacijos, galima panaudoti specialias akustines sienines plokštes. Anksčiau jos buvo pilkos ir neišvaizdžios, bet dabar galima rinktis iš įvairiausių raštų. Kartu šios plokštės gali tapti įdomiu interjero akcentu.

Interjeras irgi turi reikšmės kovojant su triukšmu. Minkšti, purūs baldų apmušalai, kilimai, užuolaidos ar portjeros gana gerai slopina garsus patalpoje. Tad kovojant su triukšmu naudingiausias yra jaukiai įrengtas apšiltintas namas su gera garso izoliacija. Juk tai nedidelė didelė kaina už didesnį komfortą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Exit mobile version