Įsirengiant mažas erdves, pirmiausia patariama labai gerai apgalvoti, kokius daiktus ir kur norėsime laikyti. Žinodami funkciją, kurią turima vieta turi išpildyti, galėsime lengviau ir tiksingiau ją išnaudoti, išlaikant patogumą bei estetiką.
Svarbu turėti išgrynintą viziją
Vienas svarbiausių ir esminių baldų ir kitų interjero detalių derinimo principų yra stilistikos išsigryninimas. Labai dažnai susiduriame su tuo, kad klientai būna peržiūrėję ir išsisaugoję daugybę įvairiausių nuotraukų su patinkančiais interjerais, bet kuomet paklausiame, kas būtent jose patinka – atsakymo jie neturi, todėl labai dažnai tam tikroje įrengimo stadijoje ir užstringa, nes nebežino, kaip tarpusavyje viską suderinti. Kuomet išsigryniname stilistiką, žinome pagrindines spalvas, medžiagas ir formas, viskas tampa daug aiškiau ir paprasčiau, o pasidarius šiuos namų darbus derinimas tampa ne kančia, o malonumu.
Verta pasirinkti praktiškus baldus
Turbūt praktiškiausi baldai yra korpusiniai, tačiau čia taip pat svarbu paminėti, kad prieš juos projektuojant būtina iš anksto apgalvoti, ką juose laikysite ir kokią funkciją jie turi atlikti. Elementarus pavyzdys – projektuojant spintą: turite aukštą ir gilią nišą, joje sumontuojate spintą su lentynomis, kurios yra per gilios, nepatogios, pusės daiktų nesimato, juos nepatogu pasiekti. Taip turite baldą, kuris tik užima plotą, bet labai prastai atlieka savo funkciją.
Medžiagų, spalvų bei formų derinimas tarpusavyje
Vienos spalvų pasirinkimo mažai erdvei taisyklės nėra – spalvas galite rinktis kokias tik norite, tačiau tam, kad nesuklystumėte derinant jas tarpusavyje, į pagalbą pasitelkite spalvų derinimo ratą. Taip pat stenkitės nenaudoti grynų, nemaišytų spalvų, ir visada įsivertinkite kur jos bus naudojamos ir kaip prižiūrimos.
Derindami medžiagas, spalvas ir formas, neperkraukite ervdės masyviais, nefuncionaliais, tarpusavyje konkuruojančiais baldais ar interjero detalėmis. Niekada neprašausite vadovaudamiesi šia spalvų ir medžiagų derinimo taisykle: 60 proc. – pirminė spalva, 30 proc. – antrinė spalva, 10 proc. – akcentinė spalva. Atminkite, kad erdvė, kuri yra perkrauta, bei joje esantys daiktai/baldai konkuruoja ir nedera tarpusavyje, ilgainiui pradeda varginti ir kelti nepasitenkinimą. Tai daro neigiamą įtaką bendrai savijautai, nuotaikai, energijai.
Verta investuoti į tvarias medžiagas
Įsirengiant nedidelę erdvę, svarbu rinktis kokybiškas medžiagas ir naudoti jas pagal paskirtį. Tarkim, daug laiko praleidžiate virtuvėje gamindami ir tikrai nenorite dar daugiau laiko praleisti ją tvarkydami, tuomet medžiagas rinkitės tokias, kurios yra mažiau lepios ir lengviau prižiūrimos, tarkim fasadų paviršius nevienspalvis ir nedažytas, na o stalviršis galbūt ne natūralaus akmens, bet dirbtinis, kuris yra atsparesnis įbrėžimams, mažiau įgeriantis, bei nereikalaujantis nuolatinės priežiūros. Žinoma, viskas priklauso nuo turimo biudžeto, taupantiems patariame atidžiau rinktis ir daugiau investuoti į tas medžiagas, kurių nenorėsite keisti kas keletą metų.
Įsirengiant mažą erdvę, tikriausiai reikės įdėti šiek tiek daugiau pastangų bei kūrybiškumo, bet esame tikros – viskas pavyks. Kaip minėjome ankščiau, visada pradėkite nuo savęs ir savo poreikio planuojamai erdvei, kuomet žinosite tiksliai, ką norite joje sutalpinti, ir būsite išsigryninę vizualą, beliks pasitelkti kūrybiškumą ir turimas mažas erdves paversti patogiais, funkcionaliais bei estetiškais namais.