Patarė įsirenginėjantiems mansardas – nepamirškite, kad jos paskirtis gali pasikeisti

Patarė įsirenginėjantiems mansardas – nepamirškite, kad jos paskirtis gali pasikeisti

ROCKWOOL 4 min

Lietuvoje dažnas privataus šeimos namo pavyzdys – vieno aukšto pastatas su mansarda. Tai yra praktiškas ir nemažai sutaupyti leidžiantis sprendimas, o taupymas prasideda jau sklypo įsigijimo metu – nusipirktas žemės plotas būna mažesnis nei jo reikėtų tokio paties ploto vieno aukšto namui pastatyti. O didelių miestų priemiesčiuose žemės kaina kartais viršija pačio pastato statybos kainą. Tačiau tam, kad mansarda būtų gerai įrengta, reikia žinoti kelias esmines taisykles.

Santykių stiprinimui skirta erdvė

Įrengiant mansardą tenka susidurti su tam tikrais iššūkiais. Visų pirma, joje dėl stogo nuolydžio ir pernelyg žemų lubų gyvenamasis plotas yra daug mažesnis nei pirmame aukšte. Antra, projektuojant patalpų išdėstymą, papildomų sunkumų kelia kaminų ir ventiliacijos kanalai, kurie pirmame pastato aukšte į erdvę įsikomponuoja kur kas natūraliau.

Šios problemos itin išryškėja, kai mansardoje bandoma įrengti vieną, visą jos plotą užimančią patalpą. Nors toks mansardos įrengimo būdas dar yra visai retas, tačiau po truputį ima populiarėti. Šį sprendimą dažniausiai pasirenka asmenys, kurie nori, kad šeimos nariai praleistų kuo daugiau laiko kartu, kam puikiai pasitarnauja mansarda. Joje galima įrengti, pavyzdžiui, dirbtuves. Juk mamai ir dukrai kartu siūti drabužius yra puikus bendras užsiėmimas, kuris joms leis ne tik puikiai praleisti laiką kartu, bet ir sustiprinti tarpusavio santykius. Tuo pat metu tėtis su sūnumi gali konstruoti lėktuvo modelius.

Toks laiko leidimo būdas yra puiki pramoga tiek mažiems, tiek dideliems ir užtikrina, kad šeimos tarpusavio santykiai bus tvirtesni nei tada, kai kiekvienas savo kambaryje sėdi prie kompiuterio.

Rekomenduoja nepamiršti geros garso izoliacijos

Didelė mansardos erdvė taip pat yra puiki vieta įrengti pramogų kambarį, kuris būtų skirtas suaugusiems. Pakanka pastatyti biliardo ar stalo futbolo stalą, kelis fotelius, gėrimų šaldytuvą ir jau galima leisti laiką su draugais. Vieną kartą ši namo erdvė gali būti kino sale, kitą kartą – žaidimų aikštele, eilinėmis dienomis – šeimos kompanijos biuru.

Mansarda taip pat yra puiki vieta įrengti treniruočių salę. Kitaip nei rūsyje, kur tokios patalpos dažnai atsiranda, čia nekils problemų su vėdinimu ir šviežio oro trūkumu. Be to, dėl lengviau patenkančios šviesos mansardoje bus daug maloniau treniruotis. Tačiau tam, kad būtų pasiekiami geriausi rezultatai, mansardą reikia gerai apšiltinti. Tam pasitarnauti gali akmens vata, kuri vasarą apsaugos nuo karščio, o žiemą neleis šalti.

Akmens vata taip pat padeda užtikrinti gerą garso izoliaciją. Tad projektuojant atvirą erdvę reikia ne tik tinkamai apšiltinti stogą, bet ir daug dėmesio reikia skirti pakankamai geram jų garso izoliavimui. Tuomet gali pavykti išvengti nemalonių situacijų, kai pačiame linksmybių įkarštyje reikia nutraukti linksmybes dėl prižadintų vaikų arba kai krintantis svarmuo priverčia įsitempti visus namiškius.

Be to, mansardos paskirtis ilgainiui gali pasikeisti – jei dabar joje įrengtos, pavyzdžiui, tylios menininko dirbtuvės, po kelerių metų ši erdvė gali pavirsti paauglių linksmybių vieta. Tada storas, garsą sugeriantis akmens vatos sluoksnis bus tikra palaima.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *