Baseinas – tai ne tik prabanga, bet ir gyvenimo kokybės gerinimo elementas. Jis gali būti įrengtas tiek lauke, tiek viduje, atsižvelgiant į poreikius ir galimybes. Vidaus baseinas leidžia mėgautis vandens pramogomis visus metus, tuo tarpu lauko baseinas suteikia natūralumo pojūtį, tačiau jo eksploatacija yra sezoniška. Norint prailginti lauko baseino naudojimą, galima įrengti teleskopinį uždengimą arba žaliuzių tipo uždangą, kuri išlenda iš baseino dugno. Uždengtas baseino vanduo greičiau sušyla ir ne taip greitai atvėsta.
Baseinų tipai: skimerinis ar persipilantis?
Baseinai gali būti skirstomi į skimerinius ir persipilančius. Skimeriniai baseinai surenka vandenį per baseino sienoje įmontuotą skimerį (vandens surinkimo angą), todėl vandens lygis būna žemiau baseino borto viršaus apie 10-15 cm. Jie yra šiek tiek pigesni ir paprasčiau montuojami. Persipilantys baseinai gražiau atrodo, užtikrina aukštesnę vandens kokybę, nes vanduo nuolat teka į specialų baseino vandens surinkimo lataką, tačiau jų įrengimas yra brangesnis ir sudėtingesnis. Reikia baseino perimetru įrengti latakus, savitakinį vamzdyną nuvesti iki papildomai įrengto kompensacinio vandens rezervuaro. Tokio baseino aptarnavimui reikia skirti daugiau laiko.
SKIMERINIS BASEINAS
PERSIPILANTIS BASEINAS
Baseino vandens šildymo būdai
Norint palaikyti optimalią, komfortišką baseino vandens temperatūrą, galima papildomai sumontuoti šilumos siurblį arba termofikacinį šilumokaitį. Šilumos siurbliai veikia nepriklausomai nuo pastato šildymo sistemos, tuo tarpu termofikaciniai šilumokaičiai efektyviai išnaudoja pastato šildymo sistemą.
ŠILUMOS SIURBLYS
ŠILUMOKAITIS
Baseino uždangos
Baseino uždanga yra svarbi saugumui, vandens švarai, baseino vandens temperatūros išlaikymui bei baseino vandens garavimui. Baseino uždangos gali būti kelių rūšių: teleskopinis paviljonas, žaliuzi roletas, paprasta PVC plėvelė su oro burbuliukais.
Teleskopinis paviljonas pritaikytas lauko baseinams ir leidžia naudotis baseinu net prastesniu oru, o žaliuzių tipo uždanga iš baseino dugno yra modernus ir estetiškas sprendimas tinkantis ir vidaus baseinams. PVC plėvelė su oro burbuliukais yra tiesiog pigiausias variantas baseinui uždengti.
TELESKOPINIS PAVILJONAS
ŽALIUZI IŠ BASEINO DUGNO
PLĖVELĖ SU ORO BURBULIUKAIS
Baseino korpuso medžiagos
Baseino korpusas gali būti gaminamas iš įvairių medžiagų:
- Betoninis baseinas – ilgaamžis, pritaikomas pagal individualius baseino išmatavimus ir laiptų pakopų formas.
- Stiklo pluošto baseinas – greitai įrengiamas, tačiau mažesnė formų įvairovė.
- Plastikinis baseinas – pigesnis variantas, bet mažiau atsparus temperatūrų pokyčiams.
- Baseinai iš nerūdijančio plieno – modernūs, bet labai brangūs.
Betoninio baseino apdaila
Betoniniai baseinai gali būti dengiami PVC danga arba plytelėmis. PVC danga užtikrina gerą hidroizoliaciją, yra atspari UV spinduliams ir bakterijoms, tuo tarpu plytelės suteikia išskirtinę estetiką, tačiau reikalauja daugiau priežiūros ir mažiau tinkamos lauko baseinams dėl šalčio poveikio.
PVC DANGA – spauskite žemiau
PLYTELĖS
Baseino filtravimo sistema ir vandens kokybės palaikymas
Baseinas yra komplektuojamas iš įvairios įrangos. Baseino svarbiausia ir pagrindinė dalis yra filtravimo sistema ir vandens kokybės palaikymas. Baseino vanduo turi būti reguliariai filtruojamas ir dezinfekuojamas. Filtravimo sistemos pašalina nešvarumus, o dezinfekcijai naudojamos chloro, deguonies tabletės ar kitos pažangios technologijos kaip UV, ozono arba taip vadinamos bechlorės sistemos. Vandens kokybės palaikymo technologijos vis tobulėja ir atsiranda įvairių įrangos variantų. Baseino priežiūrai dažniausia yra naudojamas paprastas vakuuminis dugno šepetys arba procesui supaprastinti, baseino robotas.

Vandens pramogos
Norint padidinti baseino funkcionalumą, galima įrengti vandens sroves, kurios suteikia masažo efektą arba leidžia plaukti prieš srovę (turbo vandens srovė). Tai ne tik malonumas, bet ir puikus būdas sportuoti. Turbo vandens srovė yra populiariausias pasirinkimas iš vandens pramogų.

Baseino projektavimas ir įrengimas
Baseino projektavimas turėtų būti atliekamas dar namo projektavimo etape. Reikia numatyti tinkamą baseino vietą sklypo kieme arba pastato viduje. Tada su klientu aptariami baseino išmatavimai, laiptų pakopų forma, derinama baseino įranga. Svarbu suplanuoti techninę patalpą baseino įrangai į ją atvesti reikalingus įvadus.
Betoninio baseino įrengimas prasideda nuo duobės kasimo, jeigu yra toks poreikis drenažo įrengimo. Toliau seka baseino konstruktyvo betonavimas, įdėtinių dalių sumontavimas, vamzdyno nutiesimas iki baseino įrangos montavimo vietos (techninės patalpos), baseino įrangos montavimas, baseino konstruktyvo hidroizoliacijos ir apdailos darbai, vandens pildymas ir baseino įrangos paleidimas, derinimas.
PROJEKTO PAVYZDYS
Jei ieškote profesionalaus baseino sprendimo, verta kreiptis į specialistus, tokius kaip POOLPRO.LT, kurie padės pasirinkti optimalų variantą ir užtikrins kokybišką įrengimą.
Daugiau informacijos galite sužinoti prisijungę prie FACEBOOK GRUPĖS apie baseinus ir prie FACEBOOK PROFILIO Čia galite stebėti kai kurių objektų rangos etapus.
Galimos baseino laiptų pakopų formos
Architektai, dizaineriai ir klientai dažnai klausia – koks turėtų būti baseino dydis, kokia forma ir kaip suprojektuoti betonuojamus laiptus?
Baseino dydis pasirenkamas atsižvelgiant į sklype ar patalpoje turimą laisvą plotą bei kliento poreikius. Populiarūs baseino dydžiai yra 3×8 m arba 3×6 m, rečiau pasirenkami didesni baseinai, tokie kaip 4×10 m ar 4×12 m. Rekomenduojama rinktis taisyklingos formos baseiną, nes tai ne tik estetiška, bet ir palengvina baseino įrangos parinkimą, montavimą (pvz., baseino uždangą), paprastesnė baseino priežiūra.
Baseino laiptai – svarbus dizaino akcentas, kuris taip pat turi užtikrinti patogų įlipimą ir išlipimą iš baseino. Jie gali būti įvairių formų – tiesūs, kampiniai ar laiptai per visą baseino plotį su platesne pirmąja pakopa, kurią galima naudoti kaip poilsio zoną. Kai baseinas galimas tik mažų matmetų, jis komplektuomas su kopetėlėmis, kurios yra gaminamos iš nerūdijančio plieno.
Štai keletas pavyzdžių: