Stogo apšiltinimas per vieną dieną: kaip tai padaryti? Vadovas | Geras būstas

Stogo apšiltinimas per vieną dieną: kaip tai padaryti? Vadovas

Andrius Buska min

Stogo izoliacija pučiamuoju būdu: ką tai reiškia? 

Pučiama izoliacija – inovatyvus naujų pastatų šiltinimo būdas, tačiau jis tinka ir esamų namų, daugiabučių ar senesnių daugiabučių namų šiluminiam modernizavimui. Renovacijos atveju jis gali sumažinti šilumos nuostolius iki 20-30%. Atminkite, kad palėpėje reikalinga gera šilumos ir garso izoliacija. Prastai izoliuotas stogas, vasarą greitai ir per daug įkais, o žiemą greitai atvės. Tuo tarpu tinkama stogo izoliacija gali žymiai padidinti patalpų po stogu šiluminį komfortą. 

Vienas iš šiltinimo būdų yra biri izoliacija, dar vadinama pučiama. Šioje technologijoje naudojamos izoliacinės medžiagos granulių pavidalu, kurios specialia mašina, slėgiu pučiamos į izoliuojamą vietą. Įpučiama izoliacija naudojama šlaitiniams ir plokštiems stogams, tačiau šiuo būdu galima apšiltinti ne tik stogo šlaitus, bet ir perdangas, pertvarines ir fasado sienas, ir net karkasines konstrukcijas. 

Pučiamos stogo izoliacijos privalumai 

Pučiamas šiltinimo metodas kasmet įgauna vis didesnį šiltinimo rangovų ir investuotojų pasitikėjimą ir populiarumą. Jis turi keletą lemiamų pranašumų kuriuos verta turėti omenyje. 

  • Darbo laikas: iki trijų kartų greitesnis nei tradicinis palėpės šiltinimo būdas, todėl 100 ploto namo stogo izoliavimas, patyrusiai šiltintojų komandai, gali trukti itin trumpai, vos vieną dieną. 
  • Itin sandari izoliacija:  biri šiltinimo medžiaga puikiai ir tolygiai užpildo net ir sunkiai pasiekiamas erdves, pvz. esant sudėtingoms palėpės formoms arba esant daug įrenginių joje. 
  • Jokių atliekų, taršos ar žalos: naudojant pučiamą izoliaciją nėra reikalo sudėtingam statybvietės pasiruošimui, pvz. pastatų išmontavimo ar baldų išnešimo iš patalpos. Reikalinga tik tinkama apsauga. Izoliacinė medžiaga naudojama optimaliais kiekiais ir darbo metu nesusidaro atliekų ar taršos. Apšiltinus stogą, patalpą tereikia pravėdinti, išsiurbti ir be pertrūkių galima tęsti tolimesnius statybos darbus.

 

Izoliuokite stogą per vieną dieną 

Akmens vata yra viena iš populiariausių šiltinimo medžiagų, nes ji yra saug bei turi itin gerų šiluminių ir akustinių savybių. Kuomet naudojama palėpėje, medžiaga garantuoja ilgaamžę ir efektyvią izoliaciją. Be to, akmens vatos izoliacijos sluoksnis sukuria sveiką vidaus mikroklimatą dėl savo garams laidžių savybių, taip neleisdama patalpoje susikaupti pelėsiui ar gryberliui. 

Akmens vatos granulės: inovatyvus būdas apšiltinti stogą vata. Ši granulinė medžiaga demonstruoja  visus klasikinės vatos privalumus. Abu būdai: pučiamas granulėmis ir tradicinis, naudojant akmens vatą rulonais ar plokštėmis, užtikrina labai gerus izoliacijos parametrus apšiltintam atitvarui, tačiau pirmojo privalumas yra labai trumpas atlikimo laikas, dėl kurio stogą galima apšiltinti vos per vieną dieną.