Kėdė – svarbiausias baldas.Kaip išsirinkti darbo kėdę.

Kaip išsirinkti darbo kėdę?

Edgaras Misiukas 5 min
Šiame straipsnyje sužinosite:

Sėdimo darbo pavojai 

Apie ką verta pagalvoti įsirengiant darbo vietą 

Darbas, apsipirkimas, pramogos, mokymasis, visa tai ir daugelis kitų reikalų yra sprendžiami iš vienos vietos – nuo mūsų kėdės. Įsitikinkime, jog ji komfortiška ir saugi.

Kaip išsirinkti darbo kėdę?
Kaip išsirinkti darbo kėdę?

 

Darbas prie kompiuterio atrodo lengva ir daug fiziškai nereikalaujanti veikla. Galų gale tai daugiausia sėdėjimas ir mažų judesių atlikimas rankomis.

Ir vis dėl to, tai kelia didelį pavojų sveikatai ir priskiriama kaip profesijos, kurioms trūksta fizinio aktyvumo. Juk ilgas kūno laikymas netinkamoje padėtyje ir nejudrumas gali turėti labai pavojingų pasekmių sveikatai ilguoju laikotarpiu.

Būtent todėl, visiems, daug laiko prie kompiuterio praleidžiantiems žmonėms labai svarbu pasirinkti tinkamą kėdę, kuri išlaikytų kūną tinkamoje padėtyje.

Tai ypač pasakytina apie kompiuterinių žaidimų žaidėjus. Dirbdami su kompiuteriu dažnai atliekame įvairius judesius: siekiame dokumentų, atsiliepiame į skambučius, išimame dokumentus iš spausdintuvo, atsilošiame pagalvoti ir pan. Todėl aistringo ar profesionalaus žaidėjo kėdė turėtų būti pasirenkama itin kruopščiai, nes jie gali praleisti valandų valandas, sustingę vienoje vietoje.

Sėdėkite, atsiloškite ir ilsėkitės

Pirkdami tokį baldą, turėtumėte atkreipti dėmesį į keletą elementų, kurie lems vartotojo patogumą ir sveikatą:

Kėdės pagrindas, visų pirma, turėtų suteikti galimybę sklandžiai reguliuoti sėdynės aukštį, išlaikant jos stabilumą. Renkantis konkretų modelį reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, ar ratai pritaikyti prie paviršiaus ant kurio kėdė stovės. Metalas arba kietas plastikas gali greitai apgadinti grindų dangos plokštes ar minkštas grindų lentas, o ratai padengti guma gali sunkiai judėti ant ilgo plauko kilimų.

Patarimas: geriau vengti pagrindų su trimis ar keturiais ratukais, jie ne visada užtikrina stabilumą ir kai kuriais atvejais lengva apvirsti.

Sėdynė turi būti patogi, pakankamai erdvi ir profiliuota taip, kad niekur nesukeltų spaudimo. Ji turi būti šiek tiek pasvirusi link atlošo, o priekis nusileidęs žemyn, kad nespaustų šlaunų iš apačios. Verta ieškoti kėdės su galimybe koreguoti jos gylį. Tai daroma pajudinant sėdynę link atlošo, kas labai svarbu komfortui, kurį įvertins kiekvienas.

Kėdės atlošas turi būti suformuotas taip, kad atspindėtų anatominį stuburo išlinkimą. Jis turi būti pakreiptas nuo sėdynės maždaug 10-15 laipsnių kampu ir suteikti galimybę pakreipti dar toliau atsipalaidavimo metu. Modeliai aukštu atlošu, leidžiantys laisvai palaikyti galvą tikrai yra geresnis sprendimas nei žemi, siekiantys tik pečių liniją ar net žemiau. Puikus sprendimas tam, kėdė su atskira, būtinai reguliuojama, galvos atrama.

Kėdė – svarbiausias baldas.Kaip išsirinkti darbo kėdę.
Kėdė – svarbiausias baldas. Kaip išsirinkti darbo kėdę?

 

Porankiai yra dažnai neįvertinta kėdės dalis. Tačiau jie atlieka labai svarbų vaidmenį. Jų aukštis turėtų būti reguliuojamas, kad plaštakos būtų stabiliai ant atramos. Be to jie turi būti santykinai minkšti ir pakankamai platūs, kad dilbiai ant jų galėtų tvirtai remtis. Žmonės, kurie daug naudojasi kompiuterio pele, gali ieškoti modelio, kurio porankiai yra pakreipti į šoną, o tai labai palengvina jos naudojimą ilgą laiką.

Labai svarbus kėdės elementas yra medžiaga kuria ji yra padengta. Svarbu, kad ji leistų kuo geriau vėdinti kūną. Tam tinka įvairaus tipo tinkleliai ar medžiagos storu pynimu. Renkantis kėdę padengtą oda ar jos sintetiniu atitikmeniu, verta ieškoti dygsniuoto modelio, geresnei oro cirkuliacijai tarp kūno ir apmušalo.

Prieš taisykles 

Tačiau dar prieš išsirenkant savo kėdę ir nugrimzdant į ją priešais kompiuterį, pagalvokime, galbūt alternatyvos mums būtų artimesnės. Sakoma, kad biuro darbo vieta neturėtų būti pernelyg patogi. Paprasta medinė kėdė, o galbūt aukštas stalas, kad būtų galima dirbti atsistojus? Idėja tame priversti save dažnai keisti pozicijas ir padaryti trumpas pertraukas poilsiui. Todėl, paradoksalu, bet tokie nepatogumai yra tam, kad apsaugoti nuo nuovargio ir sumažinti, jau minėtą, nejudrumą, kuris kenkia mūsų organizmui.

Tad turime apsispręsti, komfortas ar judrumas? Apibendrinant, tokį iš pažiūros nežymų dalyką, kaip darbo kėdę, turime rinktis atidžiai. Vis tik ant jos praleidžiame išties didelę dalį dienos laiko ir net gyvenimo.