Šilumos izoliacija vietoj oro kondicionavimo, arba kaip įveikti vasaros karštį

Šilumos izoliacija vietoj oro kondicionavimo, arba kaip įveikti vasaros karštį

Andrius Buska min

Klimatologai skambina pavojaus varpais: temperatūra Žemėje kils. Tai patvirtina praėjusių metų vasara Lietuvoje, kuri buvo karščiausia istorijoje. Ką daryti, kad kitą karštąjį sezoną pasitiktumėte be didelių kondicionieriaus sąskaitų ir puikiame mikroklimate? Apšiltinti namą. Nustebote? Mes jums paaiškinsime!

Oro kondicionavimas ateina į galvą, kai galvojate apie šilumos mažinimą vasaros mėnesiais. Žinoma, efektyvus oro kondicionierius gali sumažinti temperatūrą namuose, tačiau tai nėra vienintelis ir nebūtinai geriausias „karštos problemos“ sprendimas. Jei norite užtikrinti tinkamą šiluminį komfortą, verta atkreipti dėmesį į… tinkamą pastato izoliaciją.

Iš pradžių skamba paradoksaliai – kaip šiltinant galima sumažinti temperatūrą?

Tačiau atminkite, kad šiluma teka iš šiltesnės į šaltesnę pusę, todėl, kaip ir žiemą, gera izoliacija neleidžia šilumai išeiti iš pastato, taip vasarą riboja jos prasiskverbimą į vidų.

Taigi tinkama šilumos izoliacija naudojant tokias medžiagas kaip akmens vatą, suteiks ne tik šilumos žiemą, bet ir malonią vėsą vasarą. Be to, viduje bus subalansuota ir pastovi temperatūra, o tai teigiamai atsiliepia sveikatai ir savijautai nei, kad esant temperatūrų šuoliams. Norėdami dar labiau sustiprinti šį teigiamą poveikį, galite pagalvoti apie žaliuzių įrengimą.

O jei pažvelgsime iš platesnės perspektyvos, šilumos izoliacijos nauda vasarą bus daug didesnė nei tik tinkamas mikroklimatas mūsų namuose.

Šaunus skaičiavimas: šilumos izoliacija pasiteisina

Pasvarstykime ekonominiu požiūriu: didelė tikimybė, kad šilumos izoliacija bus tokia efektyvi, kad oro kondicionavimo įrengimas ar oro vėsinimas ventiliatoriais išvis taps nereikalingas. Taigi bus galima sutaupyti tiek perkant šiuos įrenginius, tiek mokant elektros sąskaitas už jų naudojimą. O tai, kylant elektros kainoms ir vasaros temperatūrai, tikrai gali turėti įtakos namų biudžetui.

Kitas dalykas yra tokios investicijos ilgaamžiškumas – ROCKWOOL ekspertų teigimu, šio prekės ženklo akmens vata savo savybes išlaiko daugiau nei 55 metus. Palyginimui, oro kondicionierių tarnavimo laikas vertinamas nuo kelių iki keliolikos metų. Kai kurie gamintojai deklaruoja, kad jų įrenginiai, tinkamai naudojami, gali vėsinti orą iki 30 metų. Žinoma, tai susiję su būtinybe, be kita ko reguliarūs patikrinimai ne rečiau kaip du kartus per metus, o tai yra papildoma kaina.

Net jei nuspręstume įsirengti kondicionierių ar ventiliatorių kaip priedą prie šilumos izoliacijos, su tinkamai apšiltintu namu paprasčiausiai jį naudosime rečiau, o tai ženkliai sumažins energijos sąnaudas ir sąskaitas už elektrą. Taigi mūsų piniginė, sveikata ir natūrali aplinka iš to turės tik naudos. Namas su tinkama šilumos izoliacija yra modernus namas, taupantis energiją, todėl draugiškas ir gamtai.

Gatvės garsai lieka gatvėje

Gera šilumos izoliacija vasarą gali ne tik atvėsinti namus, sutaupyti mūsų ir planetos sąskaita, bet ir suteikti ramybės. Šiltesniais mėnesiais keliuose atsiranda daugiau motociklų ar sportinių kabrioletų, o dažniausiai jų garsai labai juntami net pastato viduje. Viršyto greičio garsas 1 valandą nakties gali stebėtinai efektyviai pažadinti visą šeimą, tad galbūt verta pagalvoti apie atsiribojimą nuo to, kas yra gatvėse? Čia taip pat puikiai tinka tokie sprendimai kaip ROCKWOOL akmens vata. Jo savybės leidžia ne tik sumažinti triukšmą iš išorės ir sugerti garsą, bet ir efektyviai izoliuoja nuo vibracijos.

Kiek efektyvi yra akmens vata? Įsivaizduokite, kad jūsų namai yra netoli oro uosto. Jei stogui apšiltinti bus naudojama ROCKWOOL akmens vata, triukšmo lygis jo viduje sumažės maždaug 40 procentų.

Dėl to jūs turite dvigubai ramesnį „vasaros nakties miegą“ – dėl tinkamo šiluminio komforto ir sukuriant tylią, ramią erdvę namuose.

Apsaugodamas nuo karščio, jis apsaugo ir nuo ugnies

Jei kalbame apie ramybę, reikėtų paminėti dar vieną geros šilumos izoliacijos savybę – nedegumą. Sausą, karštą vasarą gaisrai intensyvėja, todėl pastato priešgaisrinės saugos užtikrinimas tampa būtinybe. ROCKWOOL akmens vata taip pat gali būti puikus barjeras nuo ugnies. Tai nedegi medžiaga, neleidžia plisti ugniai ir yra atspari iki 1000°C ugnies temperatūrai! Jos tinkamumą kaip visų pastato elementų priešgaisrinę apsaugą patvirtina aukščiausia reakcijos į ugnį klasė – A1.

Investuodami į efektyvią šilumos izoliaciją, apsisaugosite nuo visų aukštų temperatūrų spektro ir užtikrinsite sau bei savo šeimai saugumą karštais vasaros mėnesiais.

Vasara nebūtinai turi būti pabėgimo metas: pabėgti nuo karščio, nuo didelių sąskaitų ar šurmuliuojančių gatvių triukšmo. Galite susikurti sau patinkančias gyvenimo sąlygas ir jomis mėgautis ištisus metus. Ir labai ilgai – bent 55 metus.

Gražios vasaros!