Nuosavo namo statybos be rūpesčių | Geras būstas

Nuosavo namo statybos be rūpesčių

ROCKWOOL 3 min

Svajojantys apie savo namus, neretai įsivaizduoja, kad tai ne tik daug kainuos, bet ir užtruks daug laiko. Rangovų, medžiagų paieška, konsultacijos su specialistais užtrunka, tačiau šiandien egzistuoja ir alternatyvos, taupančios gyventojų laiką.

Surenkamieji namai

Daugelis žmonių išgirdę apie surenkamuosius namus turbūt įsivaizduoja kartonines konstrukcijas su paliktais tarpais sujungimo vietose. Tačiau realybė yra visai kitokia. Surenkamieji namai yra gaminami fabrikuose, tad kokybe jie nenusileidžia statybininkų statomiems namams. To pasiekti leidžia nuolatos tobulinamos gamybos technologijos ir gamybos proceso priežiūra.

Moduliniai namai

Tokių namų statybos prasideda tada, kai į statybų vietą atvežamos montavimui paruoštos dalys – moduliai. Atsižvelgiant į projektą, dydį ir transporto galimybes, namą gali sudaryti nuo dviejų iki šešių modulių. Pasitaiko, kad atvežamas jau surinktas namas. Vienas didžiausių tokių namų privalumų – juos galima išmontuoti ir perkelti į kitą vietą.

Tačiau tokios konstrukcijos namas turi ir trūkumų. Modulinius namus dažnai galima rinktis tik iš labai ribotos gamintojo pasiūlos – tai apriboja galimybes pritaikyti namus prie savo poreikių. Išimtys taikomos tik didelių projekcijų karkasiniams namams. Tokių namų pasiūla dabar yra daug didesnė, tad daug įmonių klientams suteikia galimybę teikti pageidavimus, projektuojant jų namus.

Technologija ir medžiagos

Moduliniai ir karkasiniai namai gaminami naudojant karkasinę technologiją. Įprastai gamintojai siūlo namus, kurie atitiktų jūsų lūkesčius – pradedant nuo namo su daline apdaila, baigiant visiškai paruoštu gyventi namu, kuriame įrengta vonia, virtuvė ir kitos patalpos. Daugelis įmonių pagal jūsų poreikius leidžia keisti statybines medžiagas ir pasirinkti aukštesnės kokybės sprendimus, pavyzdžiui, paprastą mineralinę vatą pakeisti apšiltinimui skirta aukštos kokybės nedegia akmens vata.

Statant tokio tipo namą užsakovo dalyvavimas apsiriboja tik keliais sprendimais, tačiau svarbiausias dalykas, kuriuo turite pasirūpinti, yra pamatai, nes įmonės pateikia sąlygas, kurias būtina įgyvendinti. Užsakovas gali ir nesutikti su įmonės reikalavimais ir namas vis tiek bus pastatytas, tačiau tuomet nebus suteikiama garantija, kuri yra vienas iš didžiausių modulinių ir surenkamųjų namų statybos privalumų. Geriausia pasikonsultuoti su namus statančia įmone, kuri parekomenduotų profesionalų komandą – tai padės išvengti nesusipratimų.

Nepaisant problemų su kuriomis galite susidurti statydami pamatus, tokie namai turi daugybę privalumų – statybos neniokoja jūsų sklypo, namas įrengiamas labai greitai, o darbams suteikiama garantija. Manoma, kad tokie namai yra brangesni už statomus tradiciniais būdais arba savo jėgomis. Tačiau paskaičiavus kiekvieną statyboms skirtą valandą, pokalbius su specialistais, naujų darbininkų paieškas, daugybės sprendimų priėmimą, tampa aišku, jog didžiausiu privalumu tampa sutaupytas laikas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *