Kaip "apšiltinti" namo ir buto vidų arba keli žodžiai apie patalpose naudojamus audinius

Kaip „apšiltinti” namo ir buto vidų arba keli žodžiai apie patalpose naudojamus audinius

ROCKWOOL 6 min

audiniai namuose
Kalbant apie namų vidų, daugumai iš mūsų pirmiausiai į galvą ateina žodis „jaukumas“. Šią sąvoką dažnai vartoja ir tie, kas projektuoju namų vidų: „Norime, kad būtų jauku ir šilta“. Taigi, kaip įrengti mūsų aplinką ir ką joje naudoti, kad ji mums būtų maloni ir jauki? Paslaptis slypi naudojamuose audiniuose, nes kartu su šviesa ir natūraliomis medžiagomis jie patalpoms suteikia šilumos pojūtį.

Įsivaizduokite, kad sėdite savo bute ant medinės sofos be apmušalų, ant langų nėra naktinių, dieninių ar ritininių užuolaidų, po kojomis betoninės grindys be grindinio šildymo. Ką jaučiate, įsivaizduodami tokią patalpą? Šalta? Žinoma. Net tokiose viešose patalpose kaip, pavyzdžiui, restoranai, mėgstame šilumą ir jaukumą, o namuose, kur norime atsipalaiduoti ir pailsėti, tam reikia skirti itin didelį dėmesį.

Pirmas, antras, trečias audinys …

Pritariu teorijai, kad patalpai šilumos pojūtį suteikia ne spalva, o panaudotų medžiagų faktūra. Mano nuomone, patalpoje gali būti panaudota netgi ribota spalvų paletė, bet panaudoję medžiagas, į kurias malonu žiūrėti, jausitės labai jaukiai.

Taigi, kur yra audinių vieta?

Pavyzdžiui, tokiose tradicinėse vietose kaip ant langų. Čia ta vieta, kurioje galime pažaisti su audiniais. Nepaisant klaidingų įsitikinimų, šiuolaikinėse patalpose yra daugybė dieninių ir naktinių užuolaidų, kurios išeina iš lango srities ir užima didžiąją sienos dalį. Storos teatrinės minkštos medžiagos užuolaidos gali būti naudojamos ir kaip laikinai erdvę perskiriantis elementas. Tokį sprendimą panaudojau miegamajame, kur užuolaida skiria jo dalį nuo drabužinės. Tai jauku, praktiška ir nesumažina erdvės bei palieka galimybę greitai pertvarkyti patalpą. Fantastiškas sprendimas yra tokia pat stora, nuo lubų iki grindų besitęsiančia užuolaida uždengti duris, kurios patalpose dažnai nedera su likusia aplinka.

Kitas su audiniais besiasocijuojantis interjero elementas, žinoma, yra baldai su apmušalais. Sofos, foteliai, kėdės, pufai ir gultai kviečia mus pailsėti ir atsipūsti. Standartu tampa miegamojo lovų galvūgalio apmušalai, nes beveik visi mėgstame prieš miegą skaitydami knygą atsiremti į šiltą ir minkštą sienelę. Čia galime pažaisti su spalvomis ir raštais bei šiuos baldus traktuoti kaip dėmesį pritraukiančius patalpos akcentus.

Žinoma, norime, kad po kojomis būtų šilta ir jauku, todėl renkamės įvairius kilimus ir kilimėlius. Esu kiliminių dangų, ypač naudojamų miegamuosiuose, gerbėja, nes juk visi mėgstame tą jausmą, kai ankstų rytą atsikėlę viešbučio kambaryje basomis atsistojame ant minkšto kilimo. Kodėl gi tokio viešbučio miegamojo neturėti namuose?

Tendencijos ir mada

Su patalpose naudojamais audiniais susijusi mada ir tendencijos gali būti įvairios. Kartais jie tampa nepaprastai populiarūs, o kartais mums sakoma, kad jų reikėtų atsisakyti. Tačiau namų kambariuose mėgstame šilumą, o šilumą suteikia būtent audiniai.

Gerai apšviesta ir audiniais bei gyvais augalais užpildyta erdvė yra receptas šiltai patalpai, kurioje noriai būname ir apie kurią sakome „mano namuose yra jauku“.

Audinių rinkoje yra daugybė raštų, spalvų ir faktūrų. Naktinės ir dieninės užuolaidos visiškai neturi asocijuotis su kaimo gryčia. Šiuolaikinius didelio miesto centre esančius apartamentus taip pat galima užpildyti puikiais audiniais, kurie dera su šiuolaikiniu interjero stiliumi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *