Kiek kainuoja vonios ir virtuvės remontas? - Gerasbustas.lt

Kiek kainuoja vonios remontas? Kiek kainuoja virtuvės remontas?

Edgaras Misiukas 8 min
Šiame straipsnyje sužinosite:

Kiek kainuoja vonios kambario remontas?

Kiek kainuoja virtuvės remontas?

Ką verta apsvarstyti remontuojant šias erdves?

Reikia įsivertinti smulkias detales, kurios vėliau užtikrins komfortą.

Kiek kainuoja vonios remontas? Kiek kainuoja virtuvės remontas?

Vonia ir virtuvė yra erdvės kurios suteikia pojutį, jog esame namie. Čia galime ilsėtis, atsipalaiduoti, patirti naujus skonius. Be visų teigiamų patirčių šiose namų erdvėse, mes galime susidurti su sunkumais, kuomet ateina laikas jas atnaujinti.

Dvi privalomos kiekvienų namų patalpos leidžiančios pradėti gyventi namuose yra vonios kambarys ir virtuvės erdvė. Pripažinkime, be šių patalpų būtų sunku išsiversti kasdienėje buityje. Taigi, tos pačios erdvės turėtų būti įvardijamos kaip prioritetinės, kalbant apie kapitalinį namų remontą.

Paskaičiuokime preliminarius darbų kaštus atnaujinant virtuvės ir vonios erdves.

Pigus ar karališkas vonios kambarys?

Vonios kambario remontas

Pažvelkime į tai ko galime tikėtis  remontuojant 10 m² vonios kambarį.

Pradėkime nuo grindų, kurios dažniausiu atveju būna senų plytelių keitimas – tai sudarys apie 15 EUR/m2, už darbą, kas sumoje gausis apie 150 EUR. Tikriausiai daugiau kainuos kitas grindų atnaujinimo darbas, tai yra grindų išlyginamojo sluoksnio išliejimas, kuris gali sudaryti apie 180-200 EUR.

Didžiąją dalį bendros sąmatos sudaro pačios plytelės, o jų kainų diapazonas yra labai skirtingas. Pasirinkime vidutinio brangumo plyteles, kurios kainuoja apie 30 EUR/m2, o matmenys 30×30 cm. Papildomai bus reikalingos medžiagos montavimui (klijai, plytelių tarpų glaistas, hidroizoliacinis sluoksnis), kas sudarys apie 50-70 EUR .

Prieiname prie sienų, kurios įprastai yra brangiausia vieta vonios remonte. Pakeisti senas plyteles naujomis, apie 20 m2 plotui kainuotų apie 400-500 EUR (100-150 EUR senų plytelių nulupimui, o priklijavimui 15 EUR/m2 x 20), papildomai statybinei chemijai reikėtų skirti dar apie 50 EUR. 

Labiausiai tikėtina, jog lubos bus dažomos drėgmei atspariais dažais, tačiau iki tol reikia išlyginti lubas gruntuojant arba sukant gipso kartono sluoksnį. Tai galėtų atsispindėti sąmatoje kaip 150-200 EUR. Kitas variantas lubų įrengimui galėtų būti įtempiamos lubos, kurios montuojasi greitai, o faktūros pasirinkimas yra pakankamai didelis. 

Labai svarbu pakeisti ir tai kas nematoma – santechniką. Skirtingai nuo santechniko įkainių, darbai su medžiagomis galėtų svyruoti tarp 150-200 EUR. Tačiau čia išlaidos neapsiriboja, kadangi atnaujinant visą vonios interjerą, rekomenduočiau atnaujinti ir vonioje esančius įrenginius: kriauklę, maišytuvą, unitazą ir vonią ar dušą.

Jei prijungimo darbams atlikti, taip pat, samdysite meistrus, kiekvienas objektas išaugins sąmatą dar 30-60 EUR. Visumoje bendra sąmata gali kisti jei visus darbus samdysite iš vienos įmonės ar asmens. Žinoma, taip daryti reikėtų tik tuo atveju, jei kokybė nuo to nenukentės.

Gipso kartono montavimas. Kaip montuoti gipso kartono plokštes sausuoju būdu?

Prie viso interjero mums dar trūksta ir apšvietimo, kuris yra labai specifinis kiekvieno skoniui. Čia galima rasti nuo pigiausių iki brangiausių variantų, tačiau imant įprastinį apšvietimą, kuomet vonios kambaryje nėra vienos vienintelės lempos, o apšvietimas yra sudarytas iš keletos nedidelių halogenų ar LED lempučių, apšvietimo įrengimas turėtų kainuoti iki 10 EUR už vieną lemputę.

Jeigu kartu su vonios remontu galvojate ir apie naują skalbyklę, reikėtų pridėti dar apie 400-500 EUR. Panaši ir džiovyklės kaina, jei jos užsigeistumėte ir jei yra tam vietos. Jei prisiruošėte keisti ir duris, jų pačių kaina gali būti įvairi, nuo 150 iki 400 EUR. Spyna dažniausiai į kainą neįskaičiuojama, todėl reikėtų nusimatyti dar apie 20-30 EUR. Beje, durų montavimas yra specifinis ir dažniausiai šią paslaugą reikia užsisakyti iš pačių durininkų. Tai atsieis dar apie 40 EUR už vienerias duris.

Apibendrinant, galima būtų sakyti, jog mūsų pavyzdinio vonios kambario darbų sąmata turėtų būti apie 1250 – 1500 EUR, skaičiuojant vien tik darbą. Didžioji dalis kaštų šios erdvės renovacijai turėtų sudaryti medžiagos ir įranga, tačiau tai jau priklauso nuo jūsų pačių.

Virtuvės remontas  – didelis ar mažas?

Virtuvės kambario remontas

Dažnu atveju virtuvės zoną, pagal savo potinkinę ir virštinkinę sudėtį galima lyginti su vonios kambariu. Šiuo atveju galima tikėtis panašių išlaidų kiek ir kainuotų vonios kambario apdailos darbai. 

Pirmoji analogija tarp šių dviejų erdvių yra ta, jog naudojame plyteles grindų ar sienų dekorui, todėl kainos už kvadratinį metrą neturėtų skirtis nuo vonios. Dedant ant grindų laminatą ar parketą daug nesutaupysite, ir turite įsivertinti jog parketas yra pakankamai minkštas ir nuo bet kokio, šiek tiek sunkesnio daikto smūgio ant grindų gali atsirasti pažeidimai. Tai yra visai tikėtina, net ir būnant atsargiam, kadangi didžioji dalis metalinių ar kitų maisto ruošai skirtų daiktų yra pakankamai sunkūs. Ties sienų remontu galima šiek tiek sutaupyti, renkantis sienų lyginimą, glaistymą ir dažymą vietoj plytelių klijavimo. Galbūt darbo apimtimis kaina ir nesumažės, arba sumažės nežymiai, tačiau reikalingų medžiagų kaina bus gerokai pigesnė. Tiesa, norint lengvai nuvalyti galinę virtuvės sienelę, jums reikės specialaus paviršiaus, o ne dažytos sienos. Žinoma – daug kas priklauso ir nuo esamos virtuvės būklės, tačiau įsivaizduokime, jog reikalingas kapitalinis virtuvės remontas. 

Imant panašaus dydžio pavyzdį lyg vonios, 10 m2 virtuvės sienų gruntavimas ir dažymas dviem arba trim sluoksniais kainuotų apie 10 EUR už sienos kvadratinį metrą. Nepamirškite, jog sienų plotas nėra lygus grindų plotui, todėl reikia įsivertinti, jog sienų plotas yra didesnis. Grindų dangos, laminato, sudėjimas kainuotų apie 100 EUR, tokiam plotui. Į tą pačią sumą turėtų įeiti ir grindjuosčių sumontavimas.

Toliau pereiname prie buitinės technikos atsinaujinimo. Indukcinė kaitlentė gali kainuoti apie 300 EUR, vidutinės klasės orkaitė apie 500 EUR, šaldytuvas 500-700 EUR, indaplovė apie 350 EUR, o gartraukis atsieis apie 200 EUR.

Kaip ir minėjau, virtuvės erdvė šiek tiek primena vonios erdvę, todėl čia taip pat reikia pakeisti santechniką ir elektros instaliaciją. Abu šie darbai, kartu su medžiagomis atsieis apie 300-400 EUR.

Galų gale prieiname prie pačios brangiausios virtuvės sudedamosios tai virtuvės baldų. Virtuvės baldai  yra akcentas visos patalpos kontekste. Čia kainos gali labai svyruoti priklausomai nuo pasirinktų medžiagų, formų, idėjų, furnitūros. Tačiau, jei nuspęsite rinktis standartinį virtuvinį komplektą, galima tilpti ir į 1000-1500 EUR. Pridėkime dar ir kriauklę ir maišytuvą gausime jog visas virtuvinis komplektas  kainuos iki 2000 EUR.

Vistik atminkite, jog kainos nurodytos aukščiau yra tik apytikslės ir gali svyruoti labai dideliame kainų diapazone. Lyginkite kainas, prašykite asmeninių pasiūlymų, įsivertinkite ir tokias smulkmenas kaip, kas įeina į kainą. Taip galite sutaupyti. 

Taigi visas virtuvės remontas gali atsieiti apie 5000 EUR, iš kurių apie 2000 EUR atsieis buitinė technika .

Kartais verta žengti žingsnį toliau…

Virtuvės patalpos

Šių dviejų erdvių remontą apžvelgėme ne tik dėl panašaus darbo kaštų lygio, bet ir dėl panašių kylančių komplikacijų atsirandančių dėl senų konstrukcijų specifikos.

Kalbant apie virtuves, pirmas dalykas, kuris dažniausiai ateina į galvą yra tamsi virtuvė ir per maža erdvė kokybiškai gaminti ir valgyti, todėl neretai pertvaros tarp svetainės ir virtuvės, kapitalinio remonto metu yra išgriaunamos. Vistik tokios modernizacijos išlaidos turėtų būti įvertintos individualiai, atsižvelgiant į namo konstrukciją. Reikia atsakyti į tokius klausimus kaip: ar siena yra laikančioji, ar reikalinga yra laikančioji sija, kaip reikės pervedžioti elektros instaliaciją ir pan.

Virtuvė sujungta su svetaine

Santechninio mazgo (vonios kambario) atveju dažnas pakeitimas yra pačios vonios atsisakymas, paverčiant ją dušu, o tai dažnai įtakoja visos erdvės interjero dizaino perdarymą. Kitas iššūkis senuose pastatuose yra noras atsiriboti nuo kaimynų vonios triukšmo iš viršutinių ir apatinių aukštų. Čia gali būti naudingos, iš drėgmei atsparaus gipso kartono padarytos konstrukcijos ir garus praleidžiančia garso izoliacine medžiaga, pavyzdžiui, akmens vata.

Nors tokios modifikacijos gali žymiai padidinti iš pradžių numatytą renovacijos biudžetą, jos yra neatperkamos žvelgiant iš komforto ir funkcionalumo pusės. 

Namų remontas gali padėti sukurti tą vietą kurioje norime būti ir gyventi kasdien.

 

Kiek kainuoja vonios kambario remontas?
Apibendrinant, galima būtų sakyti, jog mūsų pavyzdinio vonios kambario darbų sąmata turėtų būti apie 1250 – 1500 EUR, skaičiuojant vien tik darbą. Didžioji dalis kaštų šios erdvės renovacijai turėtų sudaryti medžiagos ir įranga, tačiau tai jau priklauso nuo jūsų pačių.
Kiek kainuoja virtuvės baldai?
Galų gale prieiname prie pačios brangiausios virtuvės sudedamosios tai virtuvės baldų. Virtuvės baldai yra akcentas visos patalpos kontekste. Čia kainos gali labai svyruoti priklausomai nuo pasirinktų medžiagų, formų, idėjų, furnitūros. Tačiau, jei nuspęsite rinktis standartinį virtuvinį komplektą, galima tilpti ir į 1000-1500 EUR. Pridėkime dar ir kriauklę ir maišytuvą gausime jog visas virtuvinis komplektas kainuos iki 2000 EUR.
Ar verta palikti atskirą virtuvės erdvę remonto metu?
Kalbant apie virtuves, pirmas dalykas, kuris dažniausiai ateina į galvą yra tamsi virtuvė ir per maža erdvė kokybiškai gaminti ir valgyti, todėl neretai pertvaros tarp svetainės ir virtuvės, kapitalinio remonto metu yra išgriaunamos. Vistik tokios modernizacijos išlaidos turėtų būti įvertintos individualiai, atsižvelgiant į namo konstrukciją. Reikia atsakyti į tokius klausimus kaip: ar siena yra laikančioji, ar reikalinga yra laikančioji sija, kaip reikės pervedžioti elektros instaliaciją ir pan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *