„Pasidaryk pats“ – nuo ko pradėti? | Geras būstas

„Pasidaryk pats“ – nuo ko pradėti?

ROCKWOOL 4 minutes min

Pasidaryk pats

DIY, arba „pasidaryk pats” (angl. „do it yourself“) mada paplito jau seniai, bet pastaruoju metu susidomėjimas ja itin išaugo. DIY – tai įvairių daiktų gamyba ar atnaujinimas savo rankomis, apimantis ne tik baldus ir namų įrangą, bet ir papuošalus, rūbus, namų apyvokos daiktus.

Ši mada siejasi su perdirbimo ir ekologiško gyvenimo idėjomis, nes pasitelkiamos jau turimos medžiagos. Svarbiausia, kad tam nebūtina turėti išskirtinių gebėjimų – ši pramoga prieinama visiems, o gyvenant pasaulyje, kuriame nusipirkti galima beveik viską, unikalūs, savo rankomis sukurti daiktai leidžia parodyti savo individualumą.

Ko reikia pradžiai?

DIY yra hobis, kuris dažnai tampa gyvenimo būdu, o jo propaguotojai laikosi nuostatos, kad seną daiktą geriau perdaryti į naują ar jį restauruoti nei išmesti. Pirmai pažinčiai su DIY nereikia nieko ypatingo – nei daug pinigų, nei specialios įrangos ar išlavintų įgūdžių.

Baldų perdirbimas – daugelis baiminasi senų baldų perdirbimo, o juo labiau baldų gamybos. Nepaisant to, tai viena iš paprasčiausių DIY formų. Galima pradėti nuo paprasto baldo perdažymo ir rankenų pakeitimo ir taip senai spintelei ar kėdei suteikti naują gyvenimą, o kiek įgudus, galima pereiti ir prie didesnių projektų – komodų, lentynų ar spintų atnaujinimo.

Kiekvieno projekto pradžia panaši: reikia išimti visus judančius elementus, tokius kaip rankenos, lentynos arba kojelės, nuvalyti baldą, perbraukti jo paviršių smulkiu švitriniu popieriumi ir drėgna šluoste, kad neliktų dulkių, o po to imtis dažymo. Mediniams arba metaliniams baldams geriausias pasirinkimas – vandeniniai akriliniai dažai. Jais lengva dažyti, jie nepalieka nubėgimo žymių, yra
bekvapiai, greit džiūsta. Jei norime pakeisti spalvą, pavyzdžiui, iš labai tamsios į šviesią, geriau pirmąjį sluoksnį užtepti kaip pagrindą, o paskui dažyti norima spalva. Atsiminkite, kad negalima tepti labai storo dažų sluoksnio, o išdžiuvus dažams, procedūrą reikia pakartoti.

Jums pravers: smulkus švitrinis popierius, volelis ir teptukai pagal naudojamų dažų rūšį, dažai, plėvelė grindų apsaugai, puošnios rankenos, lakas paviršiaus apsaugai po dažymo, atsuktuvas lentynoms ir rankenoms išimti, vonelės dažams.

Dekoratyviniai daiktai – jų restauravimas labiausiai leis pasireikšti jūsų vaizduotei, nes tam galima panaudoti daug namuose randamų objektų. Pavyzdžiui, stiklainius arba skardines galima paversti kosmetinių arba biuro reikmenų laikikliais, dėžės ir dėžutės gali atlikti naują lentynų funkciją, o iš medžiagos atraižų galite pasiūti vonios kilimėlį ar pagalves.

DIY dekoracinių projektų idėjų yra tiek daug, kad riba yra kiekvieno žmogaus fantazija. Vis dėlto, norintiems pradėti, svarbiausias įrankis – karštų klijų pistoletas. Juo labai paprasta naudotis, o taip sutvirtinti dekoratyviniai elementai bus patvarūs ir ilgaamžiai.

Jums pravers: karštų klijų pistoletas, universalūs klijai įvairioms medžiagoms klijuoti, žirklės, liniuotė, dekoratyvinės juostelės, virvelės, nuo dovanų pakavimo likęs popierius, spalvoti siūlai, virvės, medžiagų atraižos, floristinė vielutė, metalo žirklės, karoliukai, juvelyrinė viela, dėžutės daiktams rūšiuoti ir laikyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *