Interjeras mažose patalpose | Geras būstas

Interjeras mažose patalpose

Edgaras Misiukas 5 min
Šiame straipsnyje sužinosite:

Kaip sutalpinti viską mažos kvadratūros patalpose

Originalūs sprendimai leidžiantys sutaupyti vietos

Šiuolaikiško interjero dizaino idėjos

Nekilnojamojo turto rinka, net ir šiuo, pandeminiu, metu negailestinga. Sostinėje nekilnojamojo turto lygis pasiekė kol kas aukščiausią, tik prieš 2008 metų krizę matytą kainų lygį.

Vystytojų siūlomi butai vis mažėja, tačiau būstą perkančių žmonių poreikiai išlieka tie patys. Gyvenimo minimalizmas, t. y. nereikalingų daiktų nekaupimas, tikrai nėra kenksmingas, bet mums tiesiog reikia kažkur laikyti reikalingus daiktus. Pažvelkime, kaip sutvarkyti pilnavertį gyvenimą mažame bute.

Nesvarbu, ar mes apstatome studijos tipo apartamentus, ar mažus dviejų kambarių butus, visada yra rekomenduojama susitelkti į baldus, pritaikytus konkrečiai erdvei. Būtina sutelkti dėmesį į detales ir nebijoti vaizduotės ar dažnai netradicinių sprendimų.

Sandėlis nuo grindų iki lubų

Jei siekiame sutaupyti vietos, įmontuotos spintelės, pagamintos konkrečiai erdvei, yra beveik būtinybė. Tai vienintelis būdas išsaugoti viską, ko reikės.

Mažas butas (plotas 23 m2): įmontuotos spintos.

 

Daugiafunkciniai baldų komplektai

Jei bute turime vieną sieną, prie kurios galima kabinti spinteles, būtina ne tik išnaudoti kiekvieną centimetrą, bet ir derinti kelias funkcijas vienu metu. Svetainės siena su sulankstoma lova, virtuvės komplektas, drabužių spinta ir suoliukas koridoriuje – visa tai galime sujungti į vieną komplektą, einantį per visą butą.

Maži apartamentai (plotas 23 m2): po laiptais įmontuojama pilno dydžio dvigulė lova, kuri taip pat gali pasitarnauti kaip sofa. Sandėliavimo vietos suprojektuotos siaurame koridoriuje.

 

Maži apartamentai (plotas 23 m2): Laiptais aukštyn esanti virtuvė, kurioje įmontuota visa buitinė technika – indaplovė, šaldytuvas, orkaitė.

 

Maži apartamentai (plotas 36 m2): Darbo kampą išsprendžia plati palangė prie lango.

 

Originalūs virtuvės komplektai

Visų pirma, maža virtuvės erdvė turi būti gerai suprojektuota, mes sukuriame didžiausią darbinį paviršių tarp kriauklės ir viryklės. Galime virtuvę išplėsti papildiniais pavyzdžiui, su ištraukiamais moduliais, kuriuos galime naudoti darbiniam paviršiui išplėsti.

Mažas butas, (plotas 36 m2): Virtuvė yra pilnavertė, valgomojo stalas skirtas išplėsti virtuvės darbo zoną, pakeltos baro kėdės.

 

Mažas butas, (plotas 37 m2): Labai siauras, ilgas butas. Reikalavimas dideliems daiktams laikyti ir pilnai virtuvei – įmontuotas šaldytuvas, orkaitė, mikrobangų krosnelė, indaplovė.

 

Atskiras skyrius gali būti apdailinės plokštės, turinčios kitas funkcijas interjere, pavyzdžiui, biblioteką ar televizoriaus sieną – jos tarnauja kaip elementas, kuris prireikus, paslėps virtuvę. Virtuvė staiga tampa svetaine.

Mažas butas (plotas 25 m2): Virtuvė, kurią galima uždaryti dideliu mediniu sparnu, tarnaujančiu kaip televizoriaus siena. Šis sparnas virtuvės pusėje siūlo papildomą vietą daiktams laikyti.

 

Studija jaunuoliui, (plotas 30 m2): Virtuvė, kurią galima paslėpti už stumdomų plokščių ir stumdomos bibliotekos, išskleidžiama dvigulė sofa-lova, stalas, kurį galima įdėti ir paslėpti baldų komplekte.

 

Mobilūs baldai – sulankstomas valgomasis stalas ant ratų ir sulankstomos kėdės

Jei reikia priimti daugiau žmonių mažame bute, sofa prie stalo bus tinkamas pasirinkimas. Ir jei jis bus ant ratų ir galėsime jį paslėpti baldų komplekte, žymiai palengvins mūsų interjerą ir, be to, sukurs jame labai savitą ir įdomų elementą.

Mažas butas, (plotas 37 m2): Labai siauras, ilgas butas. Sulankstomas valgomojo stalas ant ratų iki 8 žmonių.

 

Maži apartamentai (plotas 37 m2): Paaukštintas podiumas su darbiniu kampu, po kuriuo paslėpta lova, kuri tarnauja ir kaip sofa.

 

Vaikų kambariai

Vaikų kambariai yra atskiras skyrius, paprastai leidžiantis daugiau improvizacijos erdvėje. Miegamos dviaukštės lovos, antro aukšto lovos virš rašomojo stalo idėjos jau pradėtos gaminti masiškai. Tačiau daugiafunkciniai, pagal individualų užsakymą pagaminti baldų komplektai leidžia derinti beveik viską, ko mums reikia.

Vaikų kambarys: Aukštos lubos leido sukurti daugiafunkcinę skiriamąją sieną – biblioteką, saugojimo vietą, dviaukštę lovą.