Gipso kartono montavimas
Gipso kartono plokštės yra populiari statybinė medžiaga, kurios pagrindinis pranašumas yra gana paprastas montavimas. Taip pat, gipso kartono plokštės yra sąlyginai nebrangios medžiagos pertvarų montavimui. Jos naudojamos vidaus erdvių atskyrimui įrengiant atskiras patalpas, tiek naujos statybos namuose, tiek ir remontuojant. Gipso kartono plokštės dažniausiai būna standartinių išmatavimų: plotis 1200 mm, o ilgis kinta nuo 2000 iki 3000 mm, bei 12,5 mm storio, iš abiejų pusių padengtos kartono sluoksniu.
Pagrindinis gipso kartono plokščių privalumas yra tas, jog dažniausiai gamintojai sukomplektuoja visą sistemą susidedančią iš įvairių komponentų. Dažniausiai visus sistemą išpildančius komponentus galima įsigyti vienoje prekybos vietoje. Gipso kartono plokštes yra labai paprasta pjaustyti, tiesiog, statybiniu peiliuku, atsimatavus, įpjauti vienoje gipso kartono pusėje ir laužti trumpesnę briauną žemyn, ties įpjovimo žyme. Po viso to tiesiog nupjauti kartono sluoksnį kuris laikosi prie plokštės iš kitos pusės.
Jūs galite rasti nemažą gipso kartono plokščių pasiūlą rinkoje. Praktikoje įprasta matyti keturių tipų ar rūšių tokias plokštes. Jos pasižymi skiriamaisiais bruožais pagal spalvą: įprasta ir pigiausia yra balta, žalia yra skirta vidaus patalpoms kur būna ar galima tikėtis padidėjusios drėgmės (vonios kambariai ar virtuvė), raudona – priešgaisrinė naudojama atsparumui ugniai didinti bei mėlyna spalva – pasižyminti garso slopinimo funkcijomis.
Nuo statybų iki apdailos
Gipso kartono profiliai
Gipso kartonas dažniausiai montuojamos ant karkaso pagaminto iš metalinių profilių, kas yra pirminis žingsnis norint sumontuoti pertvarą. Yra svarbu tinkamai įsivertinti kurioje vietoje bus planuojama įrengti duris, kad jos nekliūtų į kitas patalpų konstrukcijas. Metalinių profilių montavimas sudaro horizontalūs (UW) ir vertikalūs (CW) , lubų (CD) bei perimetriniai (UD) profiliai. Standartinis jų storis yra 0,45-0,6 mm, o jie gaminami iš cinkuoto plieno. Įprastai profiliai tvirtinami prie sienos naudojant įkalamus kaiščius.
Surinkę karkasą, laikas uždengti jį gipso kartono plokštėmis, tarp kurių yra privaloma sudėti izoliaciją (dažniausiai mineralinė vata, pavyzdžiui: ROCKWOOL akmens vatos plokštės ROCKMIN PLUS arba SUPERROCK), norint išvengti nepageidaujamo triukšmo namie. Taip pat, be vatos užpildo, pertvaros viduje dažniausiai išvedžiojami laidai ar net santechikos vamzdžiai. Pačios gipskartonio plokštės tvirtinamos savisriegiais varžtais.
Po to atliekama paviršiaus apdaila – dažniausiai prasidedanti nuo siūlių sandarinimo, sienų kampų sutvirtinimo glaistais, o galiausiai pereinant į dažymo etapą.
Dažniausiai pasitaikančios klaidos montuojant pertvaras iš gipso kartono plokščių.
Vertikalaus ir horizontalaus profilio sujungimas
Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti keista, tačiau horizontalūs ir vertikalūs profiliai nėra susukti tarpusavyje, tik sudėti. Laisvumas pertvarai leis minimaliai judėti esant drėgmės ir šilumos pokyčiams patalpose. Kitu atveju jau greitu metu po darbų pabaigimo gali pasimatyti įtrūkimai sienoje. Gipso sukimas į karkasą turėtų būti atliekamas taip, kad išvengti savisriegių varžtų sukimo į horizontalių ir vertikalių profilių sandūros vietą. Dažniausiai pirmuoju profiliu varžtas įsisuks, tačiau antrąjį jis pradeda lenkti, taip sumažindamas visos konstrukcijos stiprumą, kas vėliau, vėl, gali lemti įtrūkimus.
Netinkamas plokščių pasirinkimas
Dažnai klaida yra padaroma dar kol gipskartinio montavimas net nėra prasidėjęs. Dar tik renkantis tinkamą gipso kartono plokščių tipą. Ypač ten kur drėgmė yra didesnė – vonios kambariai, virtuvės patalpos – yra reikalaujama naudoti šiek tiek brangesnę žalios spalvos plokštę. Jeigu klijuosite plyteles ant naujai sukonstruotos sienos nepagailėkite hidroizoliacinio sluoksnio. Tepkite ne du o tris kartus, taip siena bus ilgaamžiškesnė ir tarnaus kur kas ilgiau.
Prastos kokybės durų rėmai ir kryžminės jungtys
Įsitikinkite, kad gipso kartono plokštės yra tinkamai sumontuotos, taip kaip nurodyta brėžinyje, o jei tokio neturite, patikrinkite ar nėra didelių nelygumų, perspaudimų ar nepakankamu pritraukimu, kadangi tai veda prie įtrūkimų vėliau. Labai svarbus momentas yra montuojant duris ir jų apvadus. Jungtis tarp plokščių neturi išsikiršti iš durų rėmo kampo. Mechaninis sienos įtempimas, gali sukelti įtrūkimus.
Kaip sustiprinti laikančią konstrukciją?
Dažna praktika yra naudoti ir medinius tašus, montuojant konstrukciją, kuomet reikalinga sustiprinta, apkrovas laikanti konstrukcija. Jeigu yra poreikis sustiprinti konstrukciją, kuomet yra numatytas kabinti baldas ant sienos, galima panaudoti medinius tašus tam, panaudojant metalinėje konstrukcijoje, vietoj horizontalių profilių (CW). Taip pat prisiminkite, jog atstumas tarp vertikalių profilių neturėtų būti didesnis nei 600 – 625 mm. (priklausomai nuo plokščių tipo).
Nepamirškite garso izoliacijos
Prasta garso izoliacija dažnai minima, kaip viena iš nedaugelio karkasinių gipso kartono pertvarų trūkumų. Tiesa, tai galima pakeisti įrengiant tinkamą pertvaros. Sienos užpildui, vietoj įprastos minkščiausios stiklo vatos, naudokite specialias akustines akmens vatos plokštes, tokias kaip ROCKMIN PLUS arba SUPERROCK. Tarpai tarp gipso kartono sluoksnių turi būti tinkamai užglaistomi. Sausu metodu įrengta pertvara iš dvigubo gipso kartono sluoksnio turi būti sumontuota pasitelkiant šachmatinį metodą, kuomet sujungimai yra perklojami.
O atstumai tarp varžtų kokie?? daug visko prirašei, o kas svarbu nėra.
Straipsnių kurimui dar reikia tau pasitreniruoti