Sužinokite apie kasdienes praktikas kurios padės sutaupyti elektros energijos namie. | Geras būstas

Sužinokite apie kasdienes praktikas kurios padės sutaupyti elektros energijos namie.

Edgaras Misiukas 4 min

Noras taupyti energiją siejamas su racionaliu elektrinės įrangos naudojimu. Energetinės krizės metu elektros energijos taupymas turėtų būti derinamas su šilumos nuostolių iš pastato sumažinimu.

Kokios priežastys elektros energijos taupymui?

Taupyti elektrą naudinga iš abiejų, ekonominės ir ekologinės pusės. Taupymo priemonės leidžia sumažinti pastato išlaikymo kaštus, o kartu ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją.

Pagrindinė priežastis taupyti elektrą yra energetikos krizė. Problema yra neatsinaujinantys energijos šaltiniai, kurie yra elektros energijos pagrindas, kuris lėmė labai išaugusias elektros ir kuro kainas. Pagrindinis individualių ir juridinių vartotojų priemonių tikslas – pakeisti įpročius krizei išspręsti ir pastatų energiniam efektyvumui gerinti.

 

Elektros taupymas prieš namų izoliavimą

Noras sumažinti neigiamus vyraujančios energetikos krizės padarinius turėtų apimti ne tik elektros energijos taupymą. Šiuo atveju ne mažiau svarbus šilumos nuostolių pastatuose klausimas.

Sprendimas sumažinti šilumos energijos prasiskverbimą per pastato atitvaras yra priskiriamas prie efektyvaus energijos naudojimo. Geriausiai tokiu atveju pasiteisina akmens vata. Šis gaminys pasižymi labai geru šilumos laidumo koeficientu (lambda), todėl efektyviai sumažina šiluminės energijos nuostolius per atitvaras. Akmens vatos gebėjimas sugerti garsą ir aidėjimą bei slopinti vibracijas užtikrina puikias akustines sąlygas pastato viduje. Šios medžiagos nedegumas, savo ruožtu, garantuoja maksimalų saugos lygį eksploatuojant pastatą.

Gera žinoti, kad tinkamai apšiltintas namas sumažina šilumos energijos ir net elektros sąnaudas. Išorinės sienos, pasižyminčios žema U-verte, esant karštam orui už pastato ribų, sumažina šilumos prasiskverbimo į pastato vidų reiškinį. O tai sumažina oro kondicionavimo poreikį ir elektros energijos naudojimą.

Verta prisiminti, kad visi naujai statomi pastatai turi atitikti aukščiausius energinius standartus. Tam užtikrinti neabejotinai padeda akmens vatos naudojimas pastato apšiltinimui. Taip pat šiais laikais gali būti protinga investuoti į ekologišką namą, kuriame įrengtos atsinaujinančios energijos šaltinius naudojančios sistemos.

Taip pat patikrinkite: Kokių klaidų galime išvengti renovuojant namą?

 

Būdai taupyti elektrą

Kasdieniai įpročiai kuriuos pakeitus galime sumažinti elektros sąskaitas:

  • Išjungti šviesą kambariuose kuriuose nėra žmonių;
  • Naudoti taupias šviesos lemputes;
  • Naudoti indaplovę ar skalbimo mašiną tik esant pilnam užkrovimui;
  • Gaminti maistą su dangčiu;
  • Limituoti orkaitės atidarymus kuomet joje kepa maistas;
  • Išjungti iš elektros lizdų prietaisus kurie nėra naudojami.