Kokias pagrindines taisykles reikėtų žinoti įsirenginėjantiems loftus? 1 dalis | Geras būstas

Kokias pagrindines taisykles reikėtų žinoti įsirenginėjantiems loftus? 1 dalis

Donatas Greičiūnas 5 min

Buvusios pramoninės paskirties pastatuose, pavyzdžiui, gamyklose, ar kitose negyvenamosiose patalpose įrenginėjamų didelio ploto gyvenamųjų patalpų, vadinamųjų loftų, populiarumas nemažėja. Tokia tendencija išlieka ne tik dėl geros jų lokacijos mieste, bet ir įvairiausių, skirtingo dizaino sprendimų, kurie, atrodytų, itin vienodas erdves gali paversti įdomiausiais būstais.

Tokio būsto ieškančius, dažniausiai – jaunus žmones, masina didesnis nei įprasta butams aukštis – gyvenamųjų patalpų aukštis dažniausiai yra „vos“ 2,5 metro, o loftuose gali siekti ir dvigubai daugiau. Norėdami išlaikyti vientisą erdvę gamyklinius butus įsirenginėjantys žmonės dažniausiai planuoja vieną didelę patalpą, kurioje yra dirbama, poilsiaujama, gaminamas valgis ir t.t.

Aišku, norint didesnio naudingo ploto patalpa yra kiek perskirstoma – dažniausiai įrengiama antresolė, kurioje numatomas atviras ar uždaras miegamasis. Tačiau lofto įrengimo planas yra tik pirmas žingsnis, o kad galutinis vaizdas ir gyvenimo kokybė tenkintų, reikia atsižvelgti į kelis esminius faktorius.

Visų pirma, turbūt svarbiausias dalykas, į ką reikia atkreipti dėmesį prieš nusprendžiant įsirenginėti tokias patalpas, yra išsiaiškinimas, kokia buvo pastato paskirtis iki tampant loftu. T. y., kokia veikla jame buvo atliekama, ar patalpa yra saugi pastoviam gyvenimui. Mat tokie butai dažniausiai yra įrengiami buvusių gamyklų, sandėlių vietose, kuriuose gali būti užsilikusių cheminių ar gamyklinės taršos medžiagų. Jos nepašalinus tai gali turėti įtakos lofto gyventojų savijautai ir sveikatai.

Kitas žingsnis – patalpos suplanavimas taip, kad ji būtų patogi gyvenimui. Kiek teko susidurti pačiam, absoliučiai visais atvejais užsakovai pageidauja išsaugoti lubų aukštį, kurios, kaip ir minėjau, loftuose būna ir itin aukštos – dažniausiai siekia daugiau nei keturis metrus. Kalbant apie stilių, žmonės dažniausiai renkasi modernumą, minimalizmą ir pageidauja palikti atviro betono fragmentus. Atrodo, kad tai gali ir nederėti, tačiau loftai yra ideali viena eksperimentavimui, juose galima drąsiai maišyti, atrodytų, visiškai skirtingus, nederančius stilius ir medžiagas.

Kadangi tai yra ne standartinė patalpa su nestandartinėmis erdvėmis, rekomenduočiau visus darbus patikėti geram specialistui. Taip bus išvengta klaidų, kurios, kaip, esu matęs daugybę kartų, pasitaiko siekiant sutaupyti įrengiant loftą be projekto. Tad vienąkart daugiau investavę vėliau nepermokėsite kelis kartus, kai gali tekti taisyti atsiradusias klaidas.

Specialistas dar prieš lofto įrengimą turėtų akcentuoti ir jo apšiltinimą. Mat aukštos lubos reiškia, kad yra didesnė apšildomos erdvės kubatūra, o tai tiesiogiai susiję su didesnėmis išlaidomis šildymui. Norint jas sumažinti reikalingi tinkami šilumos izoliacijos sprendimai.

Geros šilumą izoliuojančios medžiagos, pavyzdžiui,akmens vata, yra susijusios ir su patikima garso izoliacija. Pasirinkus nekokybiškas medžiagas kyla grėsmė ne visuomet pasiekti pageidaujamą rezultatą, o tai ir didesnės išlaidos šildymui, ir jūsų ramybės drumstimas, kuomet visas kaimynų keliamas triukšmas persiduoda ir į jūsų kasdienybę. O tai, pripažinkime, nepadeda nei poilsiui, nei geresniems santykiams su gyvenančiais už sienos.

Prasta garso izoliacija gali būti susijusi ir su diskomforto ne tik jums, bet ir kaimynams sukėlimu. Kadangi loftuose labai dažnai yra įrengiamos ir antresolės, į kurias vedantys laiptai neretai montuojami tiesiog į sieną, lipant jais kartu persiduoda garsas ir už sienos gyvenantiems žmonėms. Taip pat ir jums, jei analogiškas sprendimas pritaikytas kaimynystėje.

Tad mano patarimas būtų išsiaiškinti, kaip sumontuoti laiptai kaimynų lofte – jei jie įmontuoti į sieną, primygtinai siūlyčiau įsirengti papildomą izoliaciją iš garsą izoliuojančios mėlynos gipso kartono plokštės ir akmens vatos. Šios medžiagos ne tik puikiai sugeria garsą, mažina šilumos nuostolius bet ir tampa būtinybe turėti kur kas jaukesnį būstą.

Aut. Donatas Greičiūnas, www.sukamkalam.lt

 

Kaip padidinti lofto gyvenamąjį plotą?
Norint didesnio naudingo ploto patalpa yra kiek perskirstoma – dažniausiai įrengiama antresolė, kurioje numatomas atviras ar uždaras miegamasis. Tačiau lofto įrengimo planas yra tik pirmas žingsnis, o kad galutinis vaizdas ir gyvenimo kokybė tenkintų, reikia atsižvelgti į kelis esminius faktorius.
Kaip padaryti loftą ekonomišku ir komfortišku?
Geros šilumą izoliuojančios medžiagos, pavyzdžiui, akmens vata, yra susijusios ir su patikima garso izoliacija. Pasirinkus nekokybiškas medžiagas kyla grėsmė ne visuomet pasiekti pageidaujamą rezultatą, o tai ir didesnės išlaidos šildymui, ir jūsų ramybės drumstimas, kuomet visas kaimynų keliamas triukšmas persiduoda ir į jūsų kasdienybę. O tai, pripažinkime, nepadeda nei poilsiui, nei geresniems santykiams su gyvenančiais už sienos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *