Energijos valdymas jūsų versle | Geras būstas

Energijos valdymas jūsų versle

Edgaras Misiukas 5 min
Šiame straipsnyje sužinosite:

Energijos valdymo ypatumai versle

Kodėl energijos valdymas yra toks svarbus?

Kokie veiksmai leidžia valdyti ir efektyvinti energiją?

Energijos valdymas versle

Švaistant energiją eikvojami ir pinigai. Dauguma įmonių supranta ekonominį energijos švaistymo poveikį ir poveikį aplinkai. Tokios įmonės sutelkia dėmesį į energijos valdymą ir energijos vartojimo efektyvumą, siekdamos sumažinti išlaidas ir jų poveikį aplinkai.

Prekių gamybai reikia energijos. Nesvarbu, ar statote namus, gaminate automobilius ar naftą. Kuomet kiekviena įmonė atlieka savo darbą, kad praktikuotų atsakingą energijos valdymą, teigiamas poveikis aplinkai ir jūsų piniginei gali būti itin didelis.

Kas yra energijos valdymas?

Energijos valdymas reiškia analizuoti ir sumažinti jūsų įmonės suvartojamos energijos kiekį. Tai apima jūsų verslo dalis, kuriose sunaudojama daugiausia energijos, analizavimą ir veikimą. Energijos valdymo tikslai yra tausoti išteklius, saugoti aplinką ir taupyti sąnaudas, nepakenkiant prieigai prie energijos, reikalingos tęsti veiklą.

Vartojimo šaltinis įvairiose pramonės šakose skiriasi. Gamybos įmonėms energijos valdymas gali apimti mašinų, naudojančių perteklinį energijos kiekį, nustatymą. Tai taip pat galėtų apimti atliekų perteklių gamyboje, dėl kurio vienam produktui sukurti reikia daugiau energijos nei galėtų būti sunaudojama.

Kitų rūšių įmonėms tai gali apimti vietą, kurioje šildymo išlaidos yra per didelės, palyginti su kitomis šio rajono vietovėmis ir pan.

Kodėl energijos valdymas yra svarbus?

Energijos valdymas daro didelę įtaką mūsų aplinkai ir sveikatai. Tai taip pat gali žymiai sumažinti įmonių veiklos sąnaudas ir pagerinti turto vertę. Dar keletas mažesnio energijos vartojimo pranašumų gali būti:

1. Mažesnės energijos sąnaudos gali lemti mažesnes išlaidas

Net mažos įmonės kasmet išleidžia tūkstančius eurų energijai. Sumažinus šias išlaidas galima pagerinti jūsų verslo pelningumą. Yra daug būdų, kaip sumažinti energijos suvartojimą. Nuo apšvietimo atnaujinimo iki įrangos automatizavimo – kuo mažiau energijos sunaudosite, tuo geriau jūsų sąskaitoms. Energijos auditas yra geras būdas įvertinti energijos suvartojimą ir nustatyti, kaip jį sumažinti.

2. Mažesnės energijos sąnaudos taupo aplinką

Energiją taupantys pastatai

Sunaudojant mažiau energijos taupoma aplinka. Tvarūs klimato veiksmai yra tokie, kurie tenkina dabartinės kartos poreikius, nepakenkiant ateities kartoms. Energijos suvartojimui vis dar tenka rinktis tarp šių paralelių, todėl įmonėms tampa labai svarbu atlikti savo vaidmenį saugant aplinką dabar ir ateityje.

3. Mažesnis energijos suvartojimas padidina jūsų įmonės įvaizdį

Galbūt nemanote, kad mažesnis energijos suvartojimas daro įtaką jūsų prekės ženklui, tačiau aplinką tausojančias įmones klientai dažnai vertina palankiau. Didėjant supratimui apie energijos suvartojimą, vis daugiau žmonių ieško verslo, kuris ėmėsi veiksmų, kad sumažintų poveikį aplinkai. Be bendrų išlaidų mažinimo, pastangos sumažinti energijos suvartojimą gali pagerinti jūsų reputaciją ir klientų bazę.

Ką galite padaryti, kad sumažintumėte energijos suvartojimą?

Negalite efektyviai valdyti energijos, kol nežinote tikslaus energijos kiekio, kurį sunaudojate savo verslui vykdyti. Bet kuri energijos valdymo programa pradedama analizuojant dabartinį jūsų įmonės energijos suvartojimą. Baigę analizę, galite tiksliai nustatyti energijos vartojimo efektyvumo sritis ir sumažinti bendrą energijos suvartojimą. Nors dėmesys gamybai gali atrodyti akivaizdi vieta pradėti, biurų pastatai ir paslaugų sektorius dažnai nepastebi nuo ko galima būtų pradėti.

Pastatai (komerciniai ir gyvenamieji) sudaro apie 35% visos Europos energijos suvartojimo. Be to, net 70% juose sunaudojamos energijos yra susiję su patalpų šildymu ir vėsinimu. Užtikrinant tinkamą įmonės veiklą, tačiau siekiant sumažinti energijos naudojimą galima susitelkti ties didžiausiais energiją suvartojančiais elementais. Pvz., Galite nustatyti konkretų pastatą, kurio šildymo išlaidos yra daug didesnės nei likusių, arba netgi skirtingus pastato plotus ar elementus. Įvairiausius pastato elementus galima apšiltinti panaudojant nedegią ir ekologišką akmens vatą.

Australijoje atliktas tyrimas parodė, kad ŠVOK (šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo) sistemos sunaudoja iki 40 procentų viso pastato energijos suvartojimo. Tai galėtų būti sumažinta pridėjus izoliaciją ir kitus atnaujinimus, kurie padėtų pasiekti žymiai didesnį energijos vartojimo efektyvumą.

Finansinės paskatos energijos valdymui

Daugelyje šalių, vyriausybė arba Europos Sąjunga (ES) subsidijuoja pokyčius, būtinus energijos vartojimo efektyvumui gerinti. Tai leidžia įmonėms, kurioms trūksta lėšų investicijoms, įgyvendinti energijos valdymo praktiką su mažesniu finansiniu krūviu.

Mažesnės pradinės išlaidos, kaštų sutaupymas, leidžia pasirinkti aukštesnės kokybės sprendimus, sumažinant atsipirkimo laiką ir apskritai padedant verslui klestėti. Teisingai atlikti pokyčiai, padeda sumažinti išmetamą CO2 kiekį ir sulėtinti vykstančius klimato pokyčius.

Taupykite energiją, taupykite pinigus

Kai įmonės atranda atsakingo energijos valdymo finansinę naudą, vis daugiau įmonių naudoja būdus, kaip sumažinti energijos naudojimą ir poveikį aplinkai. Kruopšti įmonės energijos vartojimo analizė leidžia tiksliai nustatyti sritis, kuriose galite pagerinti energijos vartojimo efektyvumą. Kai daugelis įmonių pradeda taikyti energiją taupančius procesus, pastebimas neabejotinas poveikis aplinkai.