Kaip karštą vasaros dieną paprastai ir efektyviai atvėsinti namą? | Geras būstas

Kaip karštą vasaros dieną paprastai ir efektyviai atvėsinti namą?

ROCKWOOL 4 min

Įrengiant namus įprastai didžiausias dėmesys skiriamas estetiniams sprendimams. Vis dėlto, svarbu nepamiršti, kad namuose galima jaustis gerai tik esant maloniai temperatūrai. Todėl be interjero dizaino sprendimų būtina pagalvoti, kaip užtikrinti malonią temperatūrą ne tik žiemą, bet ir vasarą.

Nepaverskite savo sklypo „keptuve“

Vos keliais paprastais sprendimais renkantis sklypą ar projektuojant namą galima išvengti namo įšilimo. Pirmiausia, pasirūpinti, kad namas nestovėtų plyname lauke – didelė atvira erdvė be medžių taps tikra „keptuve“ būstui. Medžiai duos naudos ne tik vasarą, bet žiemą.

Vasarą medžiai paslėps namą nuo saulės spindulių ir šešėliu uždengs patalpas, kurios labiausiai įkaista. Žiemą medžiai apsaugos nuo vėjo, kuris pro smulkiausius nesandarumus „išpučia“ šilumą iš namų. Tiesa, sodinant medžius reikėtų kruopščiai apgalvoti, ar jie netrukdys dienos šviesai patekti pro langus. Siekiant priimti geriausią sprendimą, rekomenduojama pasikonsultuoti su kraštovaizdžio architektu.

Derėtų kruopščiai apgalvoti ir namo spalvą. Šviesus namas atspindės saulės spindulius ir neleis namui taip greitai įšilti. Neatsitiktinai pietų šalyse, pavyzdžiui, Graikijoje ar Ispanijoje būdingas kraštovaizdžio elementas yra balti namai. Storos sienos, šviesi spalva, nedideli langai – tai paprasčiausi, nuo senų senovės naudojami sprendimai užtikrinti vėsą namuose. Verta bent iš dalies pasinaudoti šia praktika, pritaikant jas prie šiuolaikinių technologijų.

Langai – šilumos laidininkas

Užtikrinkite, kad saulės spinduliai nepatektų į vidų. Vienas iš daugybės sprendimų galėtų būti pietų šalyse dažnai ant langų montuojamos išorinės žaliuzės. Lietuvoje jas aktualu naudoti uždengiant kampinių kambarių langus, kuriuos pasiekia daugiausiai saulės. Išorinės žaliuzės atlieka ir estetinę funkciją, suteikdamos namui išskirtinę išvaizdą – su jomis jūsų būstas atrodys lyg iš ispaniško serialo. Apsisaugoti nuo saulės spindulių padeda ir tamsinančios ritininės užuolaidos (,,roletai“) arba užuolaidos.

Apšiltinimas vs. vėdinimas

Namo padėtis sklype, sienų storis ir spalva – tai tik daliniai sprendimai. Svarbiausia tinkamai apšiltinti būstą, kad visais metų laikais būtų galima mėgautis komfortiška temperatūra. Šiam tikslui pasiekti pažangiausias sprendimas yra sieninio šildymo ir vėsinimo sistemos.

Apie sienų apšiltinimą verta pagalvoti prireikus perdažyti namo sienas. Rekomenduojama rinktis akmens vatą, nes tai yra nedegi medžiaga, pagaminta iš natūralių žaliavų. Ši medžiaga užtikrina, kad vasarą namuose nebus per karšta, o žiemą sienos išlaikys šilumą.

Vėsinimo įrenginiai

Neišvengiama  priemonė palaikyti vėsią temperatūrą būste yra kondicionierius. Keičiantis klimatui ir šylant vidutinei metų temperatūrai, vėsinimo įrenginius įsigyja vis daugiau žmonių. Populiarūs ne tik stacionarūs, bet ir nešiojami kondicionieriai. Juos naudoti ypač patogu, nes galima pernešti į patalpą, kur yra poreikis. Naujausiuose kondicionieriuose įdiegta ir oro valymo funkcija, kuri kuria sveikesnę aplinką namuose.

Dar vienas laiko patikrintas ir paprastas vėsinimo įrenginys – ventiliatorius. Jį pakaks įjungti ir nukreipti reikiama kryptimi, ir įsitaisyti fotelyje su gaiviuoju gėrimu rankoje. Anksčiau ar vėliau karščiai ir saulėta vasara baigsis ir atšalus orams vėl nekantriai lauksime jų sugrįžtant.


Patikrinkite šį straipsnį: Interjero dizainas prasideda nuo funkcionalumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *