Nuosavi namai – kokybiškesnio gyvenimo pradžia | Geras būstas

Nuosavi namai – kokybiškesnio gyvenimo pradžia

ROCKWOOL 4 min

Gyvenimas daugiabutyje daugeliui reiškia savarankiško gyvenimo pradžią. Miestas turi savo privalumų – klubai, barai, kinas  – viskas atrodo ranka pasiekiama. Nepaisant to, laikui bėgant, keičiasi ir mūsų poreikiai – mažiau laiko skiriame naktinėms pramogoms, o atsiradus šeimai namuose prireikia daugiau vietos. Tuo metu daugelis susiduria su problema – kaip išsirinkti poreikius atitinkantį būsto variantą.

Galimybė mėgautis laisve savo namuose

Žmogiškųjų išteklių specialistės Margaritos teigimu, nors gyvenimas Vilniuje teikė daug džiaugsmo, persikėlimas į užmiestį buvo būtent tai, ko jai reikėjo. Šiandien ji nebesižvalgo atgal ir mėgaujasi ramaus gyvenimo privalumais.

„Čia tylu ir ramu, girdimas paukščių čiulbesys, kuriuo mėgaujamės gerdami rytinę kavą. Pirkdami šį namą, turėjome dvejonių – nežinojome ko tikėtis, kaip pasikeis mūsų kasdienybė ir gyvenimo komfortas. Turbūt didžiausias pliusas – visiškas privatumas – nereikia rūpintis apranga, vaikštant šalia namų, svarstyti, ką pagalvos kaimynai“, – šypsosi pašnekovė.

Jai pritaria ir Adomas, jau kuris laikas gyvenantis užmiestyje, taip pat pabrėžiantis privatumo naudą. Jo teigimu, gyvenant nuosavame name atsiranda ir daugiau lankstumo, norint patalpas pritaikyti pagal savo poreikius.

„Tylą ir ramybę mėgsta daugelis. Gyvendamas nuosavame name, nebesirūpinu ar netrukdau kaimynams, garsiai klausydamas muzikos, o jie lygiai taip pat nesirūpina, ar netrukdo mano šeimai. Šiuo sprendimu džiaugiasi ir vaikai, daug žaidžiantys namelyje medyje ar lakstydami didelėje erdvėje aplink namus. Džiaugiuosi ir galimybe labiau pritaikyti namus savo poreikiams. Įkūrus savo įmonę, namuose prireikė daugiau vietos, o tai išsprendžiau dalį garažo ir rūsio paversdamas biuru“, – pasakoja Adomas.

Apgalvotos investicijos padės sutaupyti

Nuosavo namo išlaikymas – turbūt daugiausia nerimo, svarstantiems apie savo namus keliantis klausimas. Su tuo susidūrė ir Jurgis, Vilniuje dirbantis mokytoju.

„Prieš kelerius metus turėjome priimti sprendimą – rinktis butą ar namą, ir galiu pasakyti, kad pastarąjį variantą pasirinkome paskaičiavę kaštus. Turiu didelę šeimą, todėl vienintelis variantas, renkantis butą, buvo bent 5 kambariai, o tokio buto kainos naujos statybos name ne mūsų kišenei. Nuoma irgi nebuvo tinkamas pasirinkimas, nes norėjome nuosavo būsto. Apsisprendę statyti namą, investavome daug, tačiau žiūrėdami į ateitį, nesirinkome tik pigiausių variantų, pavyzdžiui apšiltinimo sprendimų, todėl ir namo išlaikymas mums daug nekainuoja“, – namo privalumus vardina pašnekovas.

Marius, daug metų dirbęs statybininku Skandinavijoje, taip pat įžvelgia apgalvotų investicijų į namo statybas naudą. Jo teigimu, tai ne tik leidžia sutaupyti, bet ir išvengti laiko gaišimo ateityje.

„Vienas svarbiausių darbų, statant namus – tinkamas apšiltinimas. Apšiltinus namus akmens vata, iš to naudos turėsite ne tik žiemą – akmens vata laidi orui, todėl vasarą namai greičiau atvės, o tai leis gyventi komfortiškiau ar sumažinti elektros sąskaitą, naudojant kondicionierių. Svarbu rinktis kokybiškas medžiagas – priešingu atveju jau po kelerių metų teks kloti papildomus akmens vatos sluoksnius, nes senieji bus praradę funkcinę vertę“, – teigia ekspertas.

Nors gyvenimas nuosavame name reikalauja investicijų ir žinių, turbūt retas sutiktų grįžti atgal į butą. Nuosavas namas – tai ne tik didesnė pasirinkimo laisvė, bet ir galimybė sutaupyti, tačiau tam svarbiausia priimti gerai apgalvotus sprendimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *