Kada reikėtų pakeisti stogą? Kokie požymiai rodo, kad stogą reikia remontuoti ar net keisti? | Geras būstas

Kada reikėtų pakeisti stogą? Kokie požymiai rodo, kad stogą reikia remontuoti ar net keisti?

Mantvydas Dambrauskas 4 min
stogo keitimas
Stogo keitimas ir atnaujinimas

 

Stogas turėtų būti nedelsiant remontuojamas ar keičiamas, kai nustatomas viršutinės stogo dangos sluoksnio nesandarumas ar pastebimi atskirų jo sluoksnių pažeidimai. Tai gali būti išorinių veiksnių, pavyzdžiui, staigaus vėjo ar audros, padaryta žala ar mechaniniai pažeidimai. Stogo būklė taip pat gali stipriai keistis dėl ilgalaikio kritulių kiekio regione arba didelės saulės spinduliuotės.

Priklausomai nuo stogo sluoksniams panaudotų medžiagų, gali pasimatyti laipsniškas jų susidėvėjimas, pvz., difuzinės plėvelės įplišimų ar stogo dangos nesandarumas. Taip pat verta paminėti, kad gali būti pažeista ir pati laikančioji stogo konstrukcija, pavyzdžiui, dėl buvusios didelės stogo apkrovos (dėl per daug iškritusio sniego). Medinių stogo elementų pažeidimų taip pat gali atsirasti dėl puvimo, pelėsio ar vabzdžių, jei mediena nebuvo antiseptikuota.

Priežastis taip pat gali būti blogas įrengimas arba netinkamai parinktos ir sumontuotos stogo sluoksnių medžiagos.

Stogo remonto ar keitimo darbais reikia užsiimti, kai pastebima, kad:

  • stogas nesandarus,
  • jaučiamas atsidaręs oro judėjimas name (skersvėjai),
  • sumažėjęs pastato sandarumas,
  • padidėjęs energijos suvartojimas namui šildyti,
  • pasikeitusi (susidėvėjusi) stogo dangos ar jos konstrukcinių elementų išvaizda.

 

Taip pat skaitykite: Namo apšiltinimas turėtų prasidėti nuo stogo

Kaip turėti ilgaamžį stogą?

Norint turėti ilgaamžį stogą ar sumažinti problemų atsiradimo rizikas, verta prisiminti keletą pagrindinių dalykų. Pirma, pasirinkite tinkamas ir ilgaamžes medžiagas stogo konstrukcijai, o ypač išorinei stogo dangai. Taip pat svarbu užtikrinti gerą izoliaciją nuo šilumos ar šalčio, garų ir vėjo. Renkantis medžiagas stogui, svarbu pasikonsultuoti su specialistais, kurie suprojektuos tokias laikančias konstrukcijas, kad stogas atlaikytų ne tik nuosavąjį svorį, bet ir tame regione vyraujančias vėjo ir sniego apkrovas. O šių dienų kontekste ir dažnai ant stogų montuojamus saulės elektrinių modulius.

Be medžiagų pasirinkimo, taip pat svarbu pasirinkti profesionalią statybininkų komandą. Verta rinktis įmonę, kuri specializuojasi stogų dengimo ir įrengimo srityje. Netinkamai suprojektuoto stogo konstrukcija, įrengimo klaidos gali turėti įtakos konstrukcijos tvirtumui, taigi ir pastato saugumui.

Nereikėtų pamiršti ir periodinės stogo konstrukcijų apžiūros bei reguliaraus atsiradusių defektų taisymo. Tai užtikrins ne tik viso stogo ilgą tarnavimo laiką, bet ir sutaupys daug pinigų ir sveikatos namų savininkui.

Patikrinkite: Kaip įveikti vasaros karštį namie?

Stogo keitimas ir remontas – kokių išlaidų galima tikėtis?

Stogo keitimas susijęs su didelėmis išlaidomis. Galutinė kaina priklausys nuo daugelio faktorių ir tokių veiksnių kaip:

  • darbų apimtis;
  • pažeidimo vieta;
  • medžiagų, kurios bus naudojamos remontui ar keitimui;
  • ant stogo įrengtų papildomų konstrukcijų (pvz., saulės moduliai).

 

Dažnai pradžioje skaičiuojame tik medžiagų kainas, bet taip pat reikėtų pridėti darbų ar net kėlimo mechanizmų (pastolių) nuomos išlaidas. Kuo sudėtingesnė stogo konstrukcija ar sunkesnis priėjimas bei kuo brangesnės medžiagos, tuo bus didesnė paslaugos kaina. Be to, paslaugos kaina gali padidėti paaiškėjus, kad reikės permontuoti stogo laikančiųjų konstrukcijų elementus arba pasirūpinti atliekų utilizavimu.

Verta žinoti: Kaip apšiltinti seną namą?