Interjero dizainerė apie darbo kambarius namuose: išnyksta aiški linija tarp standartinio ofiso suvokimo ir namų erdvės

Interjero dizainerė apie darbo kambarius namuose: išnyksta aiški linija tarp standartinio ofiso suvokimo ir namų erdvės

Indrė Žemaitytė 4 min
Namų ofiso įrengimas

Daugybė žmonių vis dažniau renkasi dirbti iš namų ar tiesiog nori ramios vietos savo būste, kurią galėtų skirti darbui – net trys ketvirtadaliai interjero projektavimo užsakymų pateikiami su pageidavimu sukurti namuose darbo vietą. Ji turi būti funkcionali, patogi ir maloniai nuteikianti, o siekiant šių tikslų reikia vadovautis keliomis pagrindinėmis taisyklėmis.

Visų pirma, vienas svarbiausių elementų projektuojant darbo kambarį – vietos namuose pasirinkimas. Šiai vietai geriausia rinktis atokiausią namų kampą, tačiau taip pat itin svarbu, kad patekimas į darbo zoną nebūtų per bendrąsias erdves, pavyzdžiui, svetainę ir virtuvę. Tad vadovaujantis šiais patarimais dažniausiai šis kambarys projektuojamas prie įėjimo durų tam, kad atėjusiems klientams ar partneriams nereikėtų eiti į gyvenamąsias zonas.

Su darbo vietos pasirinkimu turėtų būti susijęs ir tinkamas apšvietimas, kuris skatina produktyvumą. Atokiausia vieta namie nebūtinai reiškia tamsiausią, o darbui geriau numatyti vietą arčiau natūralaus šviesos šaltinio – lango. Čia itin svarbu atsižvelgti į geografinę padėtį – jei tiesioginiai saulės spinduliai plieks į kompiuterio ekraną, bus sunku dirbti. Taip pat vis dažniau pastebima tendencija stalą statyti ne prie lango, bet prieš duris taip sukuriant vadovo kabineto įvaizdį. Jei darbo stalas statomas prie lango, pasirūpinkite užuolaidomis, nes pakėlus akis nuo kompiuterio į sutemą tai daro labai didelę įtaką regėjimui.

Jei natūralus apšvietimas neįmanomas, reikėtų pasirūpinti tinkamu dirbtiniu. Tačiau ir čia yra interjero taisyklių – darbo kambaryje netinka į lubas įmontuojami šviestuvai. Itin patariu rinktis pakabinamą šviestuvą virš stalo ir stalinį šviestuvą.

Dar tik projektuojant darbo kambarius itin svarbus iš anksto apgalvotas esančių baldų ir elektros prietaisų išplanavimas. Tai ypač svarbu dėl estetinių sumetimų – visiems kambaryje esantiems elektriniams prietaisams reikia numatyti elektros lizdus, kad netektų naudoti prailgintuvų. Kitu atveju net ir kelis tūkstančius eurų kainuojantis baldas gali prarasti visą žavesį, jei matysis išlindę laidai. Taip pat patariu rinktis baldus, kurių lentynose ar spintelėse galima būtų patogiai sutalpinti visas naudojamas priemones bei būtų įmanoma estetiškai išvedžioti laidus.

Žinoma, kompiuteriui, spausdintuvui ir telefonui reikalingų laidų kartais neįmanoma paslėpti, tad belieka pasirūpinti, kad jie būtų arti elektros kištukų. Tad svarbu apgalvoti ir vietas, kur galima įtaisyti juos ir šviesos jungtukus. Elektros kištukus projektuoti galima ir virš stalo, ne tik palei grindis.

Tiek dėl pertvarose esančių laidų, tiek dėl susikaupimui reikalingos tylos patariama kambarį apšiltinti akmens vata – ji ne tik lemia tylą kambaryje taip užtikrindama akustinį komfortą, bet ir nebijo kontakto su įšylančiais laidais ar vamzdžiais. Dėl papildomos tylos kambarių sienas ir lubas neretai dengiame akustinėmis plokštėmis, kurios sugeria garsą ir neleidžia jam sklisti. Jos taip pat gali tapti ir savotišku interjero elementu, kadangi jų gali būti įvairių geometrinių formų ir tekstūrų, pavyzdžiui, marmuro imitacija.

Gerą savijautą ir jaukumą kuria ir baldai. Itin svarbi čia ergonomika, kas tampa tarsi savotiška tendencija ir siekiamybe – užsakovai vis dažniau to pageidauja ir skiria nemažą dėmesį. Įsirenginėdami darbo vietą jie atsižvelgia ir į saugumą bei sveikatą – geriau negailėti laiko išsirinkti patogią kėdę bei stalą, nes tai padės susikoncentruoti ir dirbti produktyviau. Pastaruoju metu rinkoje pristatoma ir nemažai transformuojamų, kintamo aukščio darbo stalų. Jie ergonomiški ir skatina kūno padėties keitimą dirbant, tad mažiau apkraunamas stuburas.

Patogumas svarbus kalbant ne tik apie kūno, bet ir vidinę savijautą – itin svarbus ir darbo kambario interjeras. Žmonės vis dažniau renkasi modernų stilių – įsirenginėjant šį kambarį laimi lengvesni, mažesnių gabaritų bei plačiau pritaikomi modernaus stiliaus baldai. Vyrauja daug medžio, natūralių paviršių, populiarios metalinės palengvintos kojos, ypač gausu geltonųjų metalų – vario bei žalvario, naudojamos marmuro detalės.

Taip pat nereikia bijoti ir įvairesnio interjero: ant sienos pakabintų paveikslų, statulų ir panašių dalykų atvirose lentynose – tai suteiks jaukumo ir kūrybiškumo. Darbo kambarys turi skatinti produktyvumą, tad tegul ir aplinka apie tai byloja. Verta pabrėžti, kad kuo toliau, tuo labiau išnyksta aiški linija tarp standartinio ofiso suvokimo ir namų erdvės. Užsakovai pageidauja namų biurą įrengti itin jaukų, suasmenintą, kad jis „neiškristų“ iš bendro būsto interjero. Tad nieko keisto, kad dauguma klientų darbo kambarį projektuoja ir kaip svečių kambarį su sofa-lova.

Indrė Žemaitytė Komercijos vadovė www.cledemaison.lt/lt.


Taip pat žiūrėkite čia: Interjero dizainas prasideda nuo funkcionalumo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *