Vintažinis stilius tik vienu šepetėlio potepiu? Dizainerio fotelis, kuris palėpėje praleido 20 metų? Baldų restauravimas dėl esamų inovatyvių medžiagų ir sprendimų gali suteikti jiems visiškai naują gyvenimą, o kartais net ir panaudojimą, apie kurį jų kūrėjai tikrai negalvojo.
Pradėkime sulaužydami mitą kuris iįsikėrojo mūsų galvose, jog žmonės kurie įsirenginėja ar renovuoja namus bei restauruoja senus daiktus, tai daro iš finansinių apribojimų. Noras turėti kažką unikalaus, atrasta „pasidaryk pats“ aistra ar tiesiog rūpinimasis aplinka yra vienodai veiksmingai motyvuojančios priežastys teigiamai žiūrėti į pamirštus interjero elementus.
Maži žingsniai … ant spalvotų kojų
Įdomi pastarųjų sezonų tendencija – kėdžių, staliukų ar net stalų kojų dažymas kitokios spalvos nei likusios baldų dalys dažais. Įprastai naudojami atspalviai, kontrastuojantys su originalia spalva, o gautas efektas tikrai atkreipia dėmesį, nes mes turime baldą, kurio greičiausiai niekas kitas neturi.
Tačiau svarbu, kad kiti baldų elementai būtų geros būklės ar atnaujinti. Sutikime, jog dažytos stalo kojos su subraižyta viršutine dalimi dera nekaip, o aplinkiniams susidarys įspūdis, jog tiesiog buvo norima paslėpti baldų trūkumus. Ne gana to, dar ir pritrūkome tam dažų.
Atgautas žavesys
Kiekvienas vintažinio stiliaus mylėtojas (ar mėgėjas) žino, kiek kainuoja tokio tipo baldai. Na – juk tai klasika ir žavesys! Bet kodėl gi nebandžius patobulinti senos, paprastos spintelės, kuri suteiks jai prancūziškos auros?
Baldo detalę, nušveistą švitriniu popieriumi, užtenka papuošti dekoratyvinėmis juostelėmis ar gipso dekoru, o paskui dažyti viską pasirinktą spalvą, taip užmaskuojant sujungimus. Et voila!
Baldų restauravimas sendinant
Pastaraisiais metais taip pat dažnėja mada restauruojant baldus juos net labiau pasendinti nei jie iš tikrųjų yra. Žmonės pamėgo tokias baldų ir interjero detales kaip vintažinis, aprūdijęs, provanso ir kitokiais, iš pirmo žvilgsnio, laiko paveiktais stiliais.
Palyginti paprastas būdas pasiekti tokį efektą yra kreidinių dažų naudojimas. Jie suteikia aiškiai matinio, šiurkštaus paviršiaus išvaizdą, o dėl gero paviršiaus sukibimo, jie taip pat gali būti naudojami nenušlifuotiems paviršiams.
Nors šio stiliaus mėgėjai dažniausiai imponuoja baltam atspalviui ir pripažįsta kaip vienintelį teisingą pasirinkimą, verta apsvarstyti ir kitas spalvas. Šiek tiek blankaus atspalvio ar pilkos spalvos tikrai pagyvins bendrą vaizdą.
Antikvarai – vakar atliekos, dabar madingas baldas
Ar tai vienintelis būdas suteikti interjerui naują charakterį atnaujinant baldus? Nebūtinai! Įdomus sprendimas taip pat gali būti antrinis daiktų panaudojimas. Ir nebūtinai pagal pirminę jų paskirtį. Senų ar nenaudojamų daiktų, kurie suteiks jiems didesnę vertę nei jų pradinė vertė, naudojimas. Tikriausiai nemažai iš jūsų žino, kaip panaudoti medinius padėklus (paletes) ir paversti juos sofomis ar stalais. Tačiau antrinis daiktų panaudojimas interjere nesibaigia padėklais!
Senos skrynios, perdažytos mūsų interjere tinkančia spalva, gali atlikti dvigubą funkciją – patogi daiktų, kurie paprastai guli „bet kur“, laikymo vieta ir patogus kavos staliukas. Tiesą sakant, antrinio panaudojimo metu, kaip ir atnaujinant baldus, vienintelis dalykas, kuris mus riboja, yra mūsų išradingumas. Keliuose Vilniaus kavinių-barų stalai, pagaminti iš … statinių, vienu metu buvo tikrai neįprastas vaizdas, o dabar galime tik pastebėti, kaip verslai ir gyventojai išradingai ir atsakingai panaudoja daiktus antrą kart ar prikelia juos naujam gyvenimui, taip atsakingai žiūrėdami į labai didelę mūsų visuomenės problemą – perteklinį vartojimą.