Grindys ir sienos – kaip sutaupyti pinigų ir užtikrinti ilgaamžiškumą

Grindys ir sienos – kaip sutaupyti pinigų ir užtikrinti ilgaamžiškumą

Edgaras Misiukas 6 min
Šiame straipsnyje sužinosite:

Kaip apdailai išsirinkti tinkamas medžiagas

Ar įmanoma įgyvendinti savo viziją už mažesnį biudžetą

Galvojant apie interjerą reikia nepamiršti ir mikroklimato

Įrenginėjame savo svajonių namus. Daugelį mėnesių naršome interjero dizaino žurnaluose ir tinklalapiuose ieškodami sprendimų, kurie padėtų sukurti stilingą erdvę. Dabar jau galime imtis darbo. Tik tuomet ateina akimirka, kai reikia apskaičiuoti, kiek visa tai kainuos. Staiga suprantame, kad sukurti jaukų ir mūsų vizija atitinkantį kambarį gali kainuoti tiek pat kiek ir paprastesnis visas buto remonto biudžetas. Ar yra būdas apsisaugoti nuo per didelių išlaidų?

Vizija ir realybė

Dilemos prasideda pačioje mūsų interjero kelionės pradžioje, t.y. nuo grindų ir sienų apdailos. Gražios medinės lentos ir madingos betoninės sienos, apie kurias galvojome jau ilgą laiką, staiga tampa ne tokios ir patrauklios, kai sužinome jų kainas. Šioje situacijoje turime dvi galimybes. Arba dekoruojame interjerą tiksliai taip, kaip svajojome, skirdami tam kiekvieną uždirbtą centą ir atsižvelgdami į tai, kad galutinį efektą pamatysime tik po kurio laiko arba einame į kompromisus. Dauguma mūsų renkasi pastarąjį variantą. Patikėkite – taupumas nebūtinai reiškia vienspalves baltas sienas ir PVC plokštes ant grindų.

Grindys ir sienos

Taip pat skaitykite: Namo statybos kaina 2022 – kiek išleisime projektavimui, statybai ir interjerui?

Kaip protingai taupyti atliekant sienų ir grindų apdailą?

Prieš bėgdami į statybinių prekių parduotuvę ir norėdami sutaupyti, nusiperkant pigiausių medžiagų, verta pagalvoti, ar tikrai galime sau tai leisti. Kainą lemia daug veiksnių, vienas iš jų – gaminio ilgaamžiškumas. Pirkdami pigiausią, be garantijos ar nepatikimo gamintojo medžiagas, labai rizikuojame. Be kita ko, gali būti ir taip, kad iškart po remonto pabaigos turėsime pradėti kitą. Taip pat verta nusistatyti, kur ieškosime kompromisų, o kur to daryti neverta.

Verta paminėti, kad brangiausios medžiagos nebūtinai yra geriausios. Interjero dizaino pramonėje nuolat atsiranda naujų tendencijų. Madingi sprendimai automatiškai tampa brangesni, nors jie nebūtinai yra geresni. Verta įsitikinti, kad po kainos seka kokybė, ilgaamžiškumas ir, kad tai yra tai, kas atitiks mūsų poreikius.

Medinės grindys ar laminatas

Geriausias to pavyzdys – grindų apdaila. Kai daugelis iš mūsų galvoja apie savo svajonių grindis, įsivaizduoja gražias medines lentas, kurios vis dar kvepia alyva. Šis entuziazmas paprastai atslūgsta, kai sužinome, kiek kainuotų jomis iškloti visa namą. Šiuo atveju, 2022 m. pirmąjį pusmetį, jei norėtume įsigyti pigiausią parduotuvėje parduodamą plokštę, 50 m2 grindims, vien už medžiagas sumokėtume apie 1500 eurų. Jei ant to paties paviršiaus sudėsime laminatą, išleisime perpus mažiau ir išsirinksime vienas geriausių, iš „viršutinės“ lentynos. Laminatas gali imituoti visų spalvų medieną ir net betoną ar kitus paviršius. Tokia grindų apdaila atrodo taip pat gerai ir yra neabejotinai tvirtesnės bei lengviau prižiūrimos nei natūrali mediena, kurią labai lengva subraižyti ar kitaip pažeisti.

Grindys ir sienos

Taip pat skaitykite: Nuo pamatų iki stogo arba kaip sutaupyti statant namą

Plytelės grindims ir sienoms

Kitas praktiškas sprendimas naudojamas ir grindims, ir sienoms apdailinti, yra plytelės. Neabejotinas jų privalumas – ilgaamžiškumas ir lengva priežiūra. Kliūčių kloti jas visame bute nėra. Tačiau kaip gyvenamųjų kambarių apdailos elementas jos sukuria per nelyg sterilų ir šaltą efektą, kuris gali nepatikti, labiau tradicinių, jaukių interjerų mėgėjams. Kita vertus, plytelės vonios kambaryje ir virtuvėje – tai sprendimas, kurį šiandien galima rasti daugelyje namų.

Plytelės gali tarnauti daugelį metų. Kai norite pakeisti interjerą arba atnaujinti antrinėje rinkoje įsigytą butą, plytelių nereikia plėšti lauk. Užtenka jas perdažyti kita spalva, naudojant specialius plytelėms skirtus dažus. Kai kurie iš jų gali būti netinkami visų tipų paviršiams. Todėl, prieš pasirinkdami konkrečius dažus, turėtumėte patikrinti, ar jie tinka jūsų namuose turimoms plytelėms dažyti, pavyzdžiui keramikinėms, akmens masės ar gipso plytelėms.

Jei mėgstate meniškesnį interjerą, rinkoje yra vinilinių lipdukų, imituojančių keramikines plyteles, kurių raštai gali būti labai įvairūs. Už juos mokėsime nuo dešimties iki šimto eurų. Užtenka juos priklijuoti pasirinktose vietose, kad virtuvei ar vonios kambariui suteiktumėme šiek tiek daugiau egzotikos.

Plytos ir betonas ant sienos – kaip tai padaryti pigiau?

Tokių sienų apdailos sprendimų yra ir daugiau. Jie ne tik nekainuoja daug, bet ir yra lengvai montuojami, todėl šiam darbui nereikia samdyti profesionalų.

Geras pavyzdys – 3D polistireninės dekoratyvinės plokštės. Jos gali imituoti tiek naujas, tiek senas plytas, akmenį ir betoną. Užtenka juos priklijuoti prie sienos, naudojant klijus, kurių galima įsigyti kiekvienoje statybinių prekių parduotuvėje. Tada galime juos nudažyti bet kokia norima spalva – geriausia akriliniais dažais. Vizualinis efektas praktiškai toks pat kaip tikros plytos, akmens ar tinko, tačiau dėl nedidelio polistireno plokščių svorio jas transportuoti ir montuoti daug paprasčiau.

Išlaidų skirtumas? Viena 100×50 cm dydžio putų polistireno plokštė kainuoja vos porą eurų. Už tokio pat dydžio dekoratyvinę betono plokštę mokėsime apie 30 eurų.

Jei jus domina betoninės sienos efektas, galite rinktis kitą, tikrai pigesnį ir paprastesnį sprendimą. Rinkoje yra struktūrinių dažų, kurie savo tekstūra ir spalva puikiai imituoja betoną. Nors už juos mokėsime šiek tiek daugiau nei už įprastus dažus, tai vistiek bus daug pigesnis sprendimas nei darbas su tikru architektūriniu betonu.

Grindys ir sienos

Taip pat skaitykite: 10 idėjų kaip sutaupyti pinigų nenukenčiat kokybei

Su sienų ir grindų izoliacija geriau neeksperimentuoti

Sienų ir grindų apdailos idėjų yra daugybė. Nuolat kintančios ir tendencijos bei įkvėpimo šaltiniai. Jei pasirinksime grindų plokštes arba 3D plokštes sienoms, jų keitimas po kelerių metų, jei norėsime pakeisti interjero dizainą, nebus susijęs su didelėmis išlaidomis ir gali būti atliktas gana greitai ir lengvai. Kitaip yra su tuo, kas slypi viduje. Rinkdamiesi medžiagas sienoms ir grindims izoliuoti, geriau pagalvokite apie tas, kurios tarnaus daugelį metų. Taupant pinigus namo izoliacijai paprastai pasiekiamas priešingas poveikis. Jei nenorite rūpesčių netolimoje ateityje, verta investuoti į akmens vatą grindų ir sienų izoliacijai. Tuomet mūsų namai bus šilti ir jaukūs ne tik vizualiai bet ir tiesiogine prasme. Kartu sumažinsime šildymo išlaidas, todėl galiausiai investicija atsipirks su kaupu.

Dekoruodami savo svajonių namus neturite atsisakyti įkvėpimo ir pasitenkinti paprastais sprendimais, net jei tenka mažinti išlaidas. Rinkoje yra daug įdomių sprendimų, kurių kainos yra daug mažesnės, o galutinis rezultatas gali pranokti lūkesčius. Todėl neatsisakykime savo svajonių interjero vizijos per anksti.