Modulinių namų statyba | Geras būstas

Modulinių namų statyba

Andrius Buska 7 min

Kas tai yra moduliniai namai ir kaip jie statomi? 

Moduliniai namai, kaip sako pats pavadinimas, susideda iš didelių elementų, kurie tarpusavyje yra sujungiami galutinėje pastato stovėjimo vietoje. Moduliniai pastatai yra gaminami specializuotose surenkamų elementų gamyklose. O atvežus į surinkimo vietą, atskiros namo dalys yra sujungiamos į vieną visumą vos per kelias dienas. 

Moduliniai namai gali būti gaminami taikant įvairias technologijas. Dažniausiai naudojamas tokio tipo pastatų gamybos būdas – medinis karkasas. Tokiu atveju atskiri atitvarų objektai yra surenkami iš skydų naudojant karkasą, pagamintą iš medžio elementų. Užpildui tarp karkaso elementų yra naudojama efektyvi termoizoliacinė medžiaga. Išorinis ir vidaus skydo paviršiai yra padengiami atitinkama danga, pavyzdžiui, plokštėmis arba lentelėmis. Medinio karkasinio namo stogas dažniausiai surenkamas iš santvarų ir dengiamas pasirinkta stogo danga. 

Taip pat perskaityk: Grindų izoliacija

Surenkamieji moduliniai namai – nuomonės, statybos būdas 

Karkasiniai moduliniai namai tampa vis populiaresni tarp privačių statytojų. Šio tipo pastatai visame pasaulyje visų pirma yra vertinami dėl jų pastatymo greičio. Modulinio namo surinkimo statybvietėje procesas trunka vos kelias dienas. Prieš pradedant montuoti pastatą, reikia atlikti tik žemės darbus ir įrengti pamatus. Verta prisiminti, kad moduliniai namai pasižymi itin dideliu funkcionalumu. Tokio tipo pastatai gali būti lengvai modifikuojami – tiek viduje, tiek išorėje. Tai reiškia, kad kiekvienas modulinis namas gali turėti skirtingą vidinį išplanavimą, o tuo pačiu gali būti nesudėtingai plečiamas. 

Surenkamųjų modulinių namų statybos investicinės išlaidos dažnai yra artimos išlaidoms, patiriamoms taikant tradicinę mūro pastatų statymo technologiją. Tačiau didelis pastatų, statomų naudojant karkasines konstrukcijas iš gamyklose pagamintų surenkamųjų elementų, pranašumas, lyginant su tradiciniu statybos būdu statomais pastatais, yra tai, kad jie gali būti paruošti naudoti praėjus vos kelioms savaitėms nuo statybų proceso pradžios, kai mūriniai namai dažnai yra statomi metus ar ilgiau. 

Verta žinoti: Pertvarų izoliacija 

Karkasiniai moduliniai namai gali būti pagaminti įvairių energinio efektyvumo klasių naudojant  skirtingas izoliacines medžiagas ar sprendimus. Tokio tipo pastatai niekada nenaudoja daug energijos, tačiau jie gali būti net ir pasyvūs, taigi nulinės energijos. Karkasiniams namams apšiltinti dažniausiai yra naudojama akmens vata. Dėl optimalaus tankio ši medžiaga gali būti lengvai įspausta tarp karkasinių medinių elementų užpildanti tarpus ir ertmes įvairaus tipo atitvarinėse (sienų, stogo ir grindų, pertvarų) konstrukcijose. Akmens vata, naudojama kaip izoliacinė medžiaga, užtikrina efektyvią apsaugą nuo šilumos pasišalinimo iš pastato vidaus žiemos mėnesiais ir per didelio namo vidaus įkaitimo karštuoju metų laiku. Akmens vatos savybė slopinti garsus ir aidėjimą užtikrina puikų akustinį komfortą pastato patalpose. Šios izoliacijos nedegumas savo ruožtu garantuoja namo priešgaisrinę saugą viso eksploatavimo laikotarpiu. Dėl savo gerų garų pralaidumo savybių akmens vata sukuria tinkamą mikroklimatą namo viduje, kadangi pastatas gali „kvėpuoti“. 

Taip pat perskaityk: Stogų šiltinimas