Sodo apšvietimas: Idėjos ir patarimai šiuolaikiniam sodo dizainui | Geras būstas

Sodo apšvietimas: Idėjos ir patarimai šiuolaikiniam sodo dizainui

Edgaras Misiukas 3 min
sodo apšvietimas
Kaip įrengti šiuolaikišką sodo apšvietimą?

Prieš imdamiesi sodo apšvietimo įrengimo darbų, apsvarstykite keletą svarbių dalykų. Taip bus daug lengviau nuspręsti dėl įvairių įrengimo elementų padėties, jų skaičiaus ir skleidžiamos šviesos intensyvumo. Atkreipkite dėmesį, kad šiuolaikiniai apšvietimo sprendimai suteikia daugybę galimybių. Juose puikiai dera subtili estetika ir praktiniai aspektai.

Jei nusprendėte rinktis lauko zonų apšvietimą, visi jo komponentai turėtų būti pakankamai atsparūs vandeniui ar drėgmei, taip pat dulkėms ar kitiems smulkiems teršalams. Šiuo atveju nurodoma, kad apsaugos klasė turėtų būti ne mažesnė kaip IP44.

Šiuolaikiniai apšvietimo sprendimai taip pat leidžia efektyviai taupyti elektros energiją ir sukurti saugią erdvę, ypač palei kiemo takelius. To pavyzdžiai – saulės lempos ir šviesos taškai, sujungti su judesio jutikliais.

Fasadų ir terasų apšvietimas – ypatinga atmosfera ir funkcionalumas.

Dažnai daug dėmesio skiriama patraukliam kiemo ir poilsio zonų apšvietimui suplanuoti. Tačiau verta nepamiršti ir šalia namo esančios terasos. Didesniuose sklypuose tai gali būti ir sodo namelis ar pavėsinė. Šių zonų apšvietimo pasirinkimas daugiausia priklausys nuo to, kaip jos bus naudojamos. Įdomu bus derinti pagrindinio terasų apšvietimo teikiamas funkcijas. Taškinis apšvietimas (pvz., sieniniai šviestuvai) bus puikus papildymas. Tai ypač naudinga, kai terasoje skaitote ar užsiimate kitais pomėgiais ir kai nereikia įjungti pagrindinio apšvietimo.

Įvairios apšvietimo juostos ir girliandos sukuria jaukią atmosferą. Naudokite populiarias įvairių dydžių ir spalvų medvilninių kamuoliukų girliandas, kad sukurtumėte romantišką efektą. Jei norite subtilesnio ir modernesnio efekto, rinkitės LED juostas, kurias galima valdyti nuotoliniu būdu. Priklausomai nuo pasirinkto modelio, galite pasirinkti šviesos spalvą, jos intensyvumą ir atspalvį.

Fasado apšvietimui rinkitės trumpalaikį apšvietimą, kurį galima įjungti, pavyzdžiui, sutemus, arba apšvietimą, sujungtą su judesio jutikliu. Pastaruoju atveju įsitikinkite, kad galima nustatyti jų jautrumą. Tai neleis be reikalo įsijungti šviesai nuo vėjo gūsio ar sklype pasirodžiusio naminio gyvūno.

Taip pat skaitykite: Kokia turėtų būti funkcionali pavėsinė?

Sodo elementų išryškinimas – subtilus mažos sodo architektūros apšvietimas

Norint apšviesti nedidelius architektūrinius elementus, verta rinktis gaminius, veikiančius nuo saulės įkraunamų baterijų. Taip sutaupysite elektros energijos. Romantišką, šiek tiek paslaptingą efektą galima išgauti naudojant šiltą šviesą. Šiuo atveju puikiai tiks rutulio formos šviesos taškai. Jei norite pabrėžti modernų kiemo stilių, rinkitės šaltos spalvos šviesą ir paprastus, pailgus šviestuvus. Jie puikiai derės prie minimalistinės šiuolaikinės kiemo ar atskirų erdvių architektūros.