Stoglangiai arba kaip pasidaryti jaukią ir šviesią palėpę? | Geras būstas

Stoglangiai arba kaip pasidaryti jaukią ir šviesią palėpę?

Edgaras Misiukas 3 min
stoglangiai
Stoglangių įrengimas palėpėje
Stoglangiai – tai stogo elementai, kurie leidžia natūraliai šviesai apšviesti patalpas. Jie montuojami stogo konstrukcijoje, todėl jau statant namą verta apie juos pagalvoti. Jų įrengimą taip pat galima suplanuoti atliekant kapitalinį remontą ar rekonstruojant pastatą.

Prieš pasirinkdami palėpės apšvietimo būdą, atkreipkite dėmesį į tokius dalykus kaip:

  • apšviečiamos patalpos matmenys – jos dydis ir aukštis;
  • baldų išdėstymą;
  • patalpos paskirtis.

 

Apšvietimas per stoglangį taip pat bus geras sprendimas ne tik palėpei. Stoglangį galite rinktis ir tada, jei bute ar name yra antresolės. Stoglangiai įdomiai atrodo didelėse, atvirose, itin aukštose erdvėse iki pat stogo, kurios būdingos moderniam palėpės interjerui.

Taip pat nepamirškite, kad stoglangiai gali būti kelių tipų:

  • taškiniai (tuneliniai) stoglangiai – dažniausiai naudojami tam tikroms patalpos sritims apšviesti;
  • stoglangių juostos – leidžia apšviesti didesnius plotus neįrengiant langų;
  • stoglangiai su papildoma funkcija, pvz., stogo liukas arba dūmų sklendė.

Į specialų tunelį įmontuoti prožektoriai dažniausiai naudojami namuose ir butuose. Jų dydis ir skaičius parenkamas pagal minėtus patalpos parametrus.

Skaitykite: Geriausios idėjos antresolėms

Kokie kiti sprendimai leis jums apšviesti palėpės erdvę?

Yra ir kitų sprendimų, kuriuos sėkmingai galite naudoti atskirai arba kartu su stoglangiais. Stoglangių konstrukcija leidžia juos be problemų naudoti įrengtus stogo šlaite.

Kitas įdomus variantas – mansardiniai langai. Tačiau šiuo atveju reikėtų nepamiršti, kad norint šį sprendimą pritaikyti esamame pastate, gali tekti iš esmės keisti stogo konstrukciją. Taip yra dėl to, kad reikia pastatyti antstatą ir įrengti langą panašiai kaip žemesnių aukštų fasade. Šiuolaikiniuose pastatuose paprastai naudojami mansardiniai langai, kuriuose įrengiami kvadratiniai arba stačiakampiai langai. “Trikampių” mansardų galima matyti senesniuose pastatuose arba dvarų stiliaus pastatuose. Kartais galime rasti net ir šiek tiek užapvalintos formos, įrengtų apvalių arba ovalių langų.

Taip pat skaitykite: Langų įtaka erdvei ir baldų išdėstymui

Kodėl toks svarbus tinkamas palėpės apšvietimas?

Visų namų ar buto patalpų apšvietimas svarbus dėl daugelio priežasčių. Visų pirma, tai palengvina judėjimą tarp skirtingų patalpų, taip pat pagerina patalpų naudojimą. Tai svarbu kiekviename pastato aukšte. Palėpėje natūralia šviesa galima apšviesti darbo vietą (pvz., namuose esantį kabinetą ar studiją), taip pat laisvalaikio erdvę. Čia verta prisiminti, kad natūrali šviesa teigiamai veikia gyventojų sveikatą ir savijautą.

Taip pat atkreipkite dėmesį, kad tinkamai išdėstyti apšvietimo taškai, t.y. stoglangiai – leis pabrėžti interjero dizainą. Galite pabrėžti tam tikrą kambario dalį ar net atskirą baldą. Ir nepamirškite, kad natūrali šviesa bus naudinga jūsų namus puošiančių augalų augimui.

Verta žinoti: Kambariniai augalai interjere