Geriausios idėjos antresolėms – sprendimai ir įkvėpimo šaltiniai

Geriausios idėjos antresolėms – sprendimai ir įkvėpimo šaltiniai

Edgaras Misiukas 6 min
Šiame straipsnyje sužinosite:

Antresolės panaudojimo būdai

Kaip užtikrinti namo su antresole mikroklimatą?

Ar miegamasis yra vienintelė erdvė kurią galima įrengti antresolėje?

Priešingai nei galvojate, antresolės jūsų namuose gali atlikti net tik miegamojo, bet ir daug daugiau funkcijų. Šiame straipsnyje supažindinsime su keletu iš jų ir papasakosime, kaip geriausiai išnaudoti šią erdvę, pernelyg nesišvaistant biudžetu.

Pastaraisiais metais antresolės tapo gana populiarios, prie to prisideda ir vis dažniau įgyvendinami „modernaus namo“ tipo projektai, kuriuose naudojamas šis praktiškas interjero sprendimas. Nors antresolės pačios savaime suteikia papildomos erdvės, nuo to, kaip jas įrengsime, priklauso ir kiek erdvės įgysime. Tai ypač svarbu mažesnėse patalpose, kur kiekvienas centimetras yra aukso vertės.

Tačiau pirmiausia norėtume pabrėžti, kad įrengdami antresolę visada turime atsižvelgti į jos konstrukcinius apribojimus, visų pirma į jos laikomąją galią ir atitinkamai pritaikyti visus pakeitimus.

Geriausios idėjos antresolėms

Antresolė viena – erdvės daug

Antresolę galima pradėti optimizuoti nuo laiptinės etapo. Jei turite pakankamai vietos įrengti klasikinius, tiesius laiptus, verta pagalvoti kaip išnaudoti erdvę po jais. Vidinėje laiptų dalyje galima įrengti naudingas lentynas, spinteles ar stalčius, kad galėtume tvarkingai išdėstyti ir patogiai pasiekti reikiamus daiktus.

Užlipkime laiptais ir apžiūrėkime antresolės baliustradą. Baliustrada ne tik užtikrins saugumą antresolėje, tačiau tam tikrais variantais galima sukurti ir papildomos vietos knygoms ar kitoms smulkmenoms laikyti. Vietoj klasikinių turėklų montuojame lentynas, žinoma pasirūpindami, kad visa konstrukcija būtų pakankamai tvirta – ji vistiek turi atlikti savo pagrindinę funkciją.

Nors antresolės įrengimas po stogu susijęs su mažesniu patalpos išplanavimu dėl nuolydžio, tai nereiškia, kad negalime to išnaudoti! Ant viso frontono sienos paviršiaus įrengtos lentynos ne tik optimaliai išnaudoja turimą erdvę, bet ir vizualiai įsilieja į bendrą vaizdą netrikdydamos erdvės. Tokia knygų spinta, gali būti pagaminta pagal užsakymą, tačiau turint šiek tiek meistrystės įgūdžių, ją galima pasigaminti patiems arba perdaryti iš jau esamo tinkamo dydžio baldo. Jei antresolės dydis leidžia, verta išbandyti šiek tiek gilesnę konstrukciją, kurioje, be klasikinių lentynų, bus ir stalčių – tai neabejotinai padidins šio sprendimo praktinę vertę.

Taip pat skaitykite: Namo statybos kaina 2022 – kiek išleisime projektavimui, statybai ir interjerui?

Erdvė puikiai tinkanti miegamajam? Taip, bet…

Anksčiau pasiūlyti sprendimai tinka praktiškai bet kokiam antresolės naudojimo sumanymui, nepriklausomai nuo to, kas ir kokiu tikslu ja naudosis. Svarbu ir tai, kad jie nebus „užgriozdinti“ nereikalingais baldais ir nepastebimai įsilies į pačią kambario struktūrą.

Nors populiariausiose schemose antresolės paskirtis dažniausiai numatoma kaip miegamasis, yra daug daugiau galimybių išnaudoti šią erdvę. Tačiau pradėkime nuo akivaizdžiausio. Miegamoji vieta antresolėje yra labai gera idėja, nes sukuriama atskira erdvė šeimos nariams ir kartu sutaupoma vietos apačioje.

Miegamajame gali būti klasikinė lova, o žemesnėse antresolėse – tik čiužinys. Tačiau šiuo atveju turėtumėme ieškoti modelio, tinkamo gulėti ant grindų, ir atskirti čiužinį nuo žemės, pavyzdžiui, briaunuotu pagrindu, kad būtų užtikrinta tinkama ventiliacija. Kadangi pagrindinės daiktų laikymo vietos yra frontono sienoje arba baliustradoje, reikalingus baldus papildys naktinis staliukas arba komoda ir drabužių lentyna. Tai leis jums turėti svarbiausius daiktus po ranka, bet kartu neužims daug vietos ir bus tausojanti jūsų biudžetą.

Darbas aukštyje – biuras antresolėje

Namuose dirbantiems žmonėms ypač patraukli galimybė, kuri taip pat nereikalauja didelių investicijų, yra antresolės, skirtos namų biurui ar bibliotekai, panaudojimas. Šis sprendimas padės lengviau suderinti darbą ir visa kita, aiškiai atskirti profesinę ir asmeninę erdves.

Jei pasinaudosime anksčiau pasiūlytais sprendimais, kur laikyti knygas, praktiškai vieninteliai baldai, kurių mums prireiks, bus patogus rašomasis stalas ir darbui tinkamas krėslas. Taip pat galime apsvarstyti galimybę įsigyti papildomą fotelį ir kavos staliuką skaitymui.

Priešingai pagal paskirtį galima įrengti poilsio erdvę antresolėje. Tai įgyvendinti taip pat paprasta: tereikia sumontuoti projektorių, nusipirkti keletą pufų arba lengvą modulinę sofą, kavos staliuką ir iš tikrųjų turime viską, ko reikia ilgiems rudens ir žiemos vakarams. Į antresolę intergruotos lentynos puikiai tinka stalo žaidimams laikyti, o iš viršaus atsiveriantis vaizdas į gyvenamąjį kambarį bus papildoma atrakcija svečiams.

Taip pat skaitykite: Didelis ar ne – svarbu savas namas

Geriausios idėjos antresolėms

Vietoje namelio medyje

Dar viena įdomi atresolės idėja – joje įrengti vaikų kambarį. Tačiau tokios koncepcijos entuziastai iškarto įspėjami, kad jos įgyvendinimas reikalauja aukščiausio lygio saugumo jauniausiems namų ūkio nariams. Taigi, be aukštų, stabilių užtvarų, reikia įrengti specialius storus tinklus, tvirtai prikabintus prie lubų.

Išsprendus saugumo klausimus, metas linksmintis! Paprasta ir pigi idėja – nudažyti vieną iš sienų vandeniniais dažais – tuomet vaikai turės atskirą kampelį savo meniniams gabumams lavinti ir sumažės rizika, kad piešiniai atsidurs ant kitų sienų. Lentynos ir knygų spintos suteiks reikiamos vietos žaislams sudėti ir kartu mokys mažylį tvarkos. Jei norime žengti dar toliau, galime pagalvoti apie atrakcionus, pavyzdžiui, laipiojimo sienelę, supynes arba dizaino elementus, kurie visą erdvę paverčia, pavyzdžiui, kosminiu laivu.

Taip pat skaitykite: 10 idėjų kaip sutaupyti pinigų nenukenčiat kokybei

Komfortas prasideda nuo… temperatūros

Tačiau prieš pradėdami galvoti, kokiam tikslui naudosime antresolę, svarbu įsitikinti, kad ji užtikrina pakankamą šiluminį komfortą būnant ant jos. Pirmiausia, žinoma, reikia tinkamai apšiltinti namo stogą. Šilumos izoliacija yra labai svarbu, nes jei ji nėra tinkamai sumontuota, tai gali turėti dvejopos įtakos mūsų savijautai – kasdien ir tuomet kai reikia mokėti sąskaitas už šildymą. Atminkite, kad per stogą galime prarasti apie ¼ namo šildymui sunaudojamos energijos. Optimalus sprendimas būtų apšiltinti stogą akmens vata.

Galima sakyti, kad atresolės komfortas prasideda nuo pat namo grindų lygio, nes, daugelio nuomone, geriausias tokio tipo antresolės variantas yra grindinis šildymas. Tada šilumos šaltinis yra žemiausiame lygyje, o šiltas oras, tolygiai kylantis aukštyn, šildo gyvenamąjį kambarį ir tik tada pasiekia antresolę. Kad viršutiniame aukšte būtų šilta, gali kilti pagunda antresolėje įrengti papildomą šildytuvą.

Tarpinis aukštas – erdvė kuri keičiasi kartu su mumis

Taigi, kaip matote, įrengti antresolę taip, kad ji ne tik taupytų erdvę, bet ir taptų vieta, kurioje norisi būti, nėra toks jau didelis finansinis iššūkis. Jums tereikia aiškiai apibrėžti, ko iš jos norite, ir pridėti šiek tiek savo kūrybiškumo.

Ne mažiau svarbu ir tai, kad pirmiau pasiūlyti sprendimai nėra nuolatiniai, todėl, keičiantis šeimos poreikiams, galime lengvai pakeisti antresolės paskirtį. Taip kuriami idealūs namai – namai kurie visada prisitaiko prie savo gyventojų.