Mobilūs oro kondicionieriai yra sparčiai papoliarėjanti alternatyva dideliems agregatams montuojamiems ant pastato fasado. Tokio tipo įrenginiai, kaip taisyklė, turi primontuotus ratukus lengvesniam jų transportavimui.
Kokios yra mobilių oro kondicionierių chratakteristikos?
Dauguma žmonių kurie gyvena privačiame ar daugiabučiame name, vasaros laikotarpiu, iškelia klausimą – kaip efektyviai atvėsinti namus. Praktiškas sprendimas šiai problemai išspręsti yra oro kondicionieriaus įrengimas. Gali pasirodyti, kad vienintelis būdas yra namuose įsirengti pilną vėsinimo sistemą, kuri reikalauja montavimo ir programavimo darbų. Tačiau – ne. Mobilūs oro kondicionieriai, kurie kaip nusako jų pavadinimas, yra charakterizuojami pagal mobilumą. Tokio tipo oro kondicionieriai rinkoje puikiai pasitarnauja šiai problemai išspręsti.
Mobilaus oro kondicionieriaus poreikis gali kilti dėl labai paprasto jo paruošimo naudoti bet kurioje vietoje, vos tik įjungus į elektros lizdą. Prieš jį naudojant reikia tik išvesti vamzdį į lauką, oro paėmimui į kondicionierių.
Du įrenginiai, sudarantys nešiojamąjį oro kondicionierių, yra viename bloke (klasikines, stacionarias sistemas sudaro vidaus ir lauko įrenginiai). Be to, nė vienos įrenginio dalies nereikia primontuoti prie pagrindo.
Verta prisiminti, kad daugeliu atvejų vietoj energijai reikli7 oro kondicionavimo įrenginių būtų tikslinga naudoti šilumos izoliaciją. Kodėl? Atsakymas paprastas – tinkamai apšiltintos pastato atitvaros pasižymi mažu šilumos laidumo koeficientu. Dėl to žiemos mėnesiais pastato vidus greitai neatvėsta. Mažas atitvarų šilumos laidumas taip pat riboja šilumos prasiskverbimą į pastatą vasarą, nepatiriant papildomų finansinių išlaidų, susijusių su energijos sąnaudomis.
Verta perskaityti: Gyvenimas ir prisitaikymas prie globalinio atšilimo
Kaip pasirinkti mobilų oro kondicionierių?
Renkantis nešiojamąjį oro kondicionierių, reikia atsižvelgti į keletą esminių klausimų. Pirmiausia turite suprasti įvairios įrangos modelių matmenis. Dėl prietaiso numanomo mobilaus panaudojimo, pirkimo etape verta išsiaiškinti, ar modelis turi ratus. Priimant sprendimą taip pat verta susipažinti su konkrečių tipų įrenginių galia. Kuo didesnė šio parametro reikšmė, tuo geresnis oro kondicionavimo efektyvumas. Svarbi funkcija yra temperatūros reguliavimo diapazono nustatymas. Papildomos galimos funkcijos, tokios kaip: nuotolinis valdymas ar jutiklinio ekrano galimybė, taip pat nėra bereikšmės.
Kondicionavimas mobiliais oro kondicionieriais – privalumai ir trūkumai
Pagrindiniai mobilaus oro kondicionieriaus privalumai:
- Kad galėtų veikti, nėra reikalingas nuolatinis sumontavimas;
- Santykinai maža kaina lyginant su klasikiniu įrenginiu;
- Nereikia daryti nuolatinės skylės vamzdžiams, kuriuo tiekiamas oras ir išleidžiama drėgmė.
Prie mobilių oro kondicionierių trūkumų reikėtų paminėti:
- Mažesnis efektyvumas lyginant su tradicinėmis sistemomis;
- Santykinai didelės energijos sąnaudos (daugiau suvartojama elektros energijos lyginant su standartiniais oro kondicionieriais);
- Skleidžia didelį garsą veikiant;
- Reikalingas rankinis kondensato išpylimas iš įrenginio.
Taip pat skaitykite: Šilumos izoliacija vietoj oro kondicionieriaus