Šildomos grindys – tai modernus ir efektyvus būdas suteikti jaukumo bei patogumo gyvenamosiose ar net komercinėse patalpose. Ši inovatyvi šildymo sistema nuo seno naudojama šiaurinėse Europos šalyse, tačiau pastaraisiais metais ji įgija vis didesnį populiarumą visame pasaulyje. Šildomos grindys yra ne tik efektyvus būdas palaikyti tinkamą kambario temperatūrą, bet ir puiki alternatyva tradicinėms šildymo sistemoms, tokioms kaip radiatoriai ar šilumos siurbliai.
Kaip rodo dideliuose daugiabučių namų renovacijos projektuose dalyvavusių šeimų apklausos, labiau yra džiaugiamasi ne renovuotų namų eksploatacinių išlaidų sumažėjimu, o komforto lygio ir buto tokiame name vertės padidėjimu. Įprasta, kad naujos statybos daugiabučiuose tokios grindys įrengiamos vonios kambaryje, tualete, prieškambaryje ar virtuvėje. Tačiau patirtis rodo, kad įsirengti tokias „šiltas” grindis įmanoma ir senos statybos daugiabučiuose. Siūlome susipažinti su sprendimais, kuomet įsirengiant šildomas grindis ar net visą šildymo sistemą, „paslėptą” grindyse.
ROCKWOOL siūloma išeitis – šildomose grindyse kloti plonas ir itin standžias akmens vatos plokštes STEPROCK PLUS. Jos skirtos grindų atnaujinimui, pagerinti perdenginių šilumos ir garso izoliacijai. Šių plokščių storis – nuo 20 iki 50 mm. Klojant nedidelio storio šilumos izoliacijos sluoksnį jau nebereikės iki perdangos plokštės ardyti senųjų grindų bei sukelti grindų lygį, taip išvengiant kambario aukščio sumažėjimo, slenksčių aukštinimo, durų varčių keitimo. Tokios akmens vatos plokštės klojamos tiesiog ant senųjų grindų, dažnai nenuplėšus net senosios jų dangos. Plokštės STEPROCK PLUS yra palyginti tankios (110 kg/m3) ir gerai izoliuojančios šilumą. Tokia plokštė nesusispausdama išlaiko dideles koncentruotas ir paskirstytas apkrovas – net veikiant mūsų butuose neįsivaizduojamai 15 t/m2 dydžio gniuždančiai apkrovai, plokščių STEPROCK PLUS deformacijos nebus didesnės kaip 4-5 mm.
Kitas svarbus „šiltų” grindų elementas – šildantys elektros kabeliai ar karšto vandens vamzdžiai, montuojami tiesiog ant minėtų akmens vatos plokščių. Norėtųsi pastebėti, kad suklojus vamzdžius, grindų storis kiek padidės (vamzdžių skersmuo visada bus didesnis už kabelių). Plonasluoksnes šildomas grindis paprasčiausia įsirengti paklojus elektros šildymo kabelių kilimėlius. Toks 3-5 mm storio kilimėlis gali būti gramzdinamas net plytelių klijų sluoksnyje virš aprašytosios akmens vatos plokštės, jį galima karpyti ir kloti netaisyklingos konfigūracijos patalpose. Įsirengus tokias grindis, nereikėtų skubėti jungti šildymo kabelių, nes skiedinys ar plytelių klijai virš akmens vatos plokščių turi visiškai sukietėti ir išdžiūti.
Šildomos grindys, atrodo, ne tik iškovojo savo vietą šiuolaikinių šildymo sistemų rinkoje, bet ir tampa neatskiriama patalpų komforto dalimi. Šios šildymo sistemos puikiai atitinka šiuolaikinių žmonių poreikius: jos ne tik užtikrina tinkamą kambario temperatūrą, bet ir suteikia daugybę kitų privalumų. Šildomos grindys yra energiškai efektyvios, jas lengva valdyti, ir jos užtikrina vienodą šilumos pasiskirstymą visoje patalpoje.
Svarbu paminėti, kad šildomų grindų diegimas yra ilgalaikė investicija į jūsų namų komfortą ir vertę. Tačiau, kaip ir bet kuri kita technologija, jos turi savo trūkumų, ir jų diegimas reikalauja kruopštaus planavimo bei profesionalaus montavimo. Vis dėlto, atsižvelgiant į šių sistemų privalumus ir besivystančią technologiją, šildomos grindys nusipelno rimto dėmesio tų, kurie siekia ne tik efektyvaus šildymo, bet ir modernaus, patogaus bei ekologiško būsto kūrimo.