Vaikui įžengus į paauglystės laikotarpį ateina laikas jo kambariui suteikti naują „rūbą”. Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad jaunuoliui tinkamo interjero sukūrimas yra sunkiai įgyvendinama misija, nes augančio vaiko norai nepastovūs, nuolat keičiasi. Tačiau ir tokiu atveju galima rasti išeitį, kad jis ilgą laiką išliktų patenkintas atnaujintu kambariu.
Sprendimai palaikyti tvarką
Siekiant išvengti konfliktų įrengiant kambarį, pirmiausia tėvams ir vaikams reikėtų sutarti dėl taisyklių. Tėvai dažniausiai tikisi, kad paauglys palaikys tvarką bent jau savo kambaryje. Būtent dėl šio reikalavimo šeimoje ir kyla daugiausiai nesutarimų. Netvarkos kambaryje išvengti padeda baldai, kuriuose galima laikyti didelius kiekius daiktų.
Šiam tikslui puikiai pasitarnauja pufai, skrynios ir dėžės. Mažesnes dėžes reikėtų sutalpinti ant lentynų, nes kuo kambaryje mažiau atviros erdvės, tuo geriau sekasi, bent jau vizualiai, palaikyti tvarką. Jeigu kambaryje nėra lentynų ar vietos stilingai sudėti dėžes, reikėtų pagalvoti apie investiciją į talpią komodą ar drabužių spintą.
Paauglių kambariui rekomenduojama rinktis solidžius, neutralių spalvų baldus. Prie jų galima derinti lengvai pakeičiamus aksesuarus – kilimus, paveikslus, užuolaidas ir pan. Su vaiku galite susitarti, kad baldus išrinksite jūs, o pastarąsias detales galės pasirinkti jis pats.
Sukurkite sąlygas darbui ir poilsiui
Paaugliui labai svarbu savo kambaryje susikurti asmeninę erdvę. Jo gyvenime daugiausia laiko užima mokslai, pomėgiai, draugai, todėl kambaryje irgi turėtų būti vietos dirbti, ilsėtis ir bendrauti. Tiesa, vaikui reikėtų palikti kuo daugiau laisvės „apgyvendinti“ šias erdves taip, kaip jam patogiausia.
Mokymosi erdvei būtinas stalas arba stalviršis, kuris turėtų būti prie lango – tai padės užtikrinti, kad paauglys mokosi maksimaliai natūralioje dienos šviesoje. Šalia stalo turėtų būti ir vieta knygoms ir kitiems mokykliniams reikmenims susidėti. Paprasčiausias sprendimas pastariesiems daiktams susidėti yra lentyna, bet galima ieškoti ir netradicinių sprendimų. Pavyzdžiui, medinės vaisių dėžės yra ypač patogios laikyti knygas. Pirmiausia dėžes reikėtų nušlifuoti smulkiu švitriniu popieriumi, nudažyti norimos spalvos dažais ir turėsite stilingas knygų saugyklas, kuriomis vaikas mielai naudosis.
Pagrindinis poilsio erdvės baldas yra lova. Joje paauglys ne tik miega, bet ir mokosi, dirba kompiuteriu, bendrauja telefonu, valgo. Vaikui renkant lovą, derėtų atkreipti dėmesį, kad kai kurie mėgsta miegoti ir ant grindų esančio čiužinio. Tokiam poreikiui patenkinti galima įsigyti tik čiužinį kietu dugnu. Dar vienas nebrangus sprendimas galėtų būti lova iš palečių. Įprastas šios medinės konstrukcijos plotis yra toks pat kaip vienviečio čiužinio, todėl šiuos abu objektus galima paversti lova, kuria sužavėsite paauglį.
Muzikos mėgėjai gali nesivaržyti
Jeigu dažnai tenka derėtis su vaiku dėl muzikos klausymo decibelų, įrengiant kambarį verta pasidomėti sienų apšiltinimo sprendimais. Su muziką mėgstančiu vaiku nesutarimų išvengsite jo kambario pertvaras apšiltinę akmens vata, kurios natūralios medžiagos slopina garsus iš išorės ir iš vidaus. Taip paauglio kambarys taps nevaržoma erdve saviraiškai.
Apšiltinus kambarį garsą izoliuojančia vata, paauglio namiškiai galės mėgautis tyla, o muzikos gerbėjas geresne akustika. Nutilus muzikai kambaryje bus galima išgirsti krentančią adatą, o dėl pašalinių garsų garso izoliacijos paauglys galės geriau susikaupti mokytis.