Garažo statyba - kokio tipo garažą pasirinkti? | Geras būstas

Garažo statyba – kokio tipo garažą pasirinkti?

Andrius Buska 4 min
garažo statyba
Funkcionalaus garažo statyba. Kokį pasirinkti?

Ar jums reikės leidimo garažui statyti, priklauso nuo kelių veiksnių. Svarbiausia – nuo jo ploto, aukščio ir žemės sklypo, kuriame statinys bus statomas, vietos. Leidimo statybai nereikia nesudėtingiems statiniams iki 80 m2 ploto, 8,5 m2 aukščio, kurie bus statomi sklypuose už miesto ribų, ir nėra saugomose teritorijose, pavyzdžiui, regioniniuose parkuose ar rezervatuose, kultūros paveldo zonose. Visi reikalavimai detaliai aprašyti atitinkamuose teisės aktuose. Jei kyla abejonių, visada patartina išsiaiškinti, ar tokį pagalbinį pastatą konkrečioje vietoje galima statyti be leidimo – kreipiantis konsultacijos į atitinkamas institucijas ar kvalifikuotus architektus.

Skaitykite: Gipso kartono plokščių montavimas

Atskiras garažas ar garažas prijungtas prie namo?

Abu sprendimai turi privalumų ir trūkumų. Dėl šios priežasties verta gerai apsvarstyti, kokie yra gyventojų poreikiai. Prie namo prijungtus garažus dažnai renkasi žmonės, norintys iš šios patalpos lengvai patekti į pagrindinį namą. Tai ypač patogu esant blogam orui. Atsižvelgus į šį sprendimą jau projektavimo etape, taip pat galima optimizuoti su garažo statyba susijusias išlaidas, ypač jei garažas yra pirmojo aukšto lygyje. Be to, į taip įrengtą garažą daug lengviau atvesti visas komunikacijas. Kita vertus, reikėtų nepamiršti, kad labai svarbu tinkamai vėdinti patalpą, kad nemalonūs kvapai ir išmetamosios dujos nepatektų į namų vidų. Taip pat svarbu numatyti tinkamą šilumos izoliaciją mažinant šilumos nuostolius per atitvaras, kuri kartu gali užtikrinti ir garso izoliaciją. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad priestato prie namo įrengimo išlaidos gali padidėti, jei jis bus pristatytas vėliau arba įrengtas po žeme.

Pasirinkusieji atskirto garažo projektą, dažnai stato didesnius statinius nei tie, kurie būtų šalia namo. Taip atsiranda papildomos vietos įvairiai įrangai, pavyzdžiui, dviračiams, laikyti arba dirbtuvėms įrengti. Tačiau čia svarbu prisiminti, kad tokio tipo statiniai labiau tinka didesniems sklypams bei juose esantiems nekilnojamojo turto objektams. Be to, reikia išlaikyti norminius atstumus nuo sklypo ribos ir tarp kitų sklype esančių statinių. Garažas nuo sklypo ribos turėtų būti nutolęs ne mažiau kaip tris metrus.

garažas
Kaip turėtų būti apšiltinamas garažas?

Garažo šildymas ir šilumos izoliacija – į ką turėtume atkreipti dėmesį?

Garažo sienų ir stogo izoliacija ypač rekomenduojama prie pastato prijungtoms patalpoms. Ji papildo namo šilumos izoliaciją. Sumažėja šilumos nuostoliai visame pastate. Tačiau taip pat svarbu, kad visi garažo konstrukciniai elementai būtų geros būklės. Taip yra todėl, kad taip sumažinamas jo pažeidžiamumas dėl kintančių oro sąlygų. Pasirūpinus tinkama izoliacija, garažą taip pat galima naudoti kaip sporto įrangos, elektrinių įrankių ir sodo baldų laikymo vietą. Be to, jei garažą planuojate naudoti kaip dirbtuves, verta pagalvoti apie papildomą šildymo sistemą šioje patalpoje.

Taip pat skaitykite: Garažo šiltinimas